1. Ana Sayfa
  2. Data Protection Manager (DPM)

Data Protection Manager 2010 Agent’ı Nasıl Yüklenir?


1

Microsoft System CenterÜrün ailesinin bir üyesi olan Data Protection Manager 2010 ile sunucuların ve verilerin yedeklerini imaj, disk, veri tabanı ve dosya bazında koruyabilir ve yedeklerini alabilirsiniz.

Bu makalede üzerindeki verilerin yedeklemesi yapılacak olan bir sunucuya yedek almaya başlamadan yüklenmesi gerekli olan Data Protection Manager Agent ının nasıl yükleneceği anlatılacaktır.

DPM 2010 yüklü sunucuya gelinerek DPM Yönetim Konsolu açıldıktan sonra üstteki menülerden Management / Agent sekmesine gelinerek sağ tarafta Install seçilir.


Resim-1

Bir sonraki ekranda Install Agents seçilerek next ile devam edilir.


Resim-2

Bu ekranda Agent yüklenecek sunucu seçilerek ortada bulunan Add butonu yardımıyla seçilen sunucu sağ taraftaki kısma getirilir. Ardından Next ile devam edilir.


Resim-3

Burada agent yüklenecek bilgisayarda yönetici grubuna üye olan bir kullanıcı bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Gerekli bilgiler girildikten sonra next ile devam edilir.


Resim-4

Bir sonraki adımda agent yükleme işlemi tamamlandığında yeniden başlatmanın yapılıp yapılmayacağı belirlenmektedir. Microsoft tarafından agent ın yüklendikten sonra bir kez yeniden başlatılması önerilir fakat daha sonrada yapılabilir. Burada daha sonra yeniden başlatılacaktır seçilerek bir sonraki adıma geçilir.


Resim-5

Bu adımda yükleme öncesi bir özet sunarak bilgilendirme yapmaktadır. Install seçilerek kurulum başlatılır.


Resim-6

Yüklemenin başarı ile tamamlandığı görülmektedir.


Resim-7

Bu aşamadan sonra agent ı yüklediğimiz sunucuda yedekleme işlemini yapabiliyor olacağız.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff399592

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?

Yazar Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünden mezunum. Üniversite hayatım boyunca bir öğretmen olmak yerine matematiğin uygulamalı alanları olan bilişim, finans ve bankacılık gibi alanlara ilgi duydum. Okulda aldığım bilişim derslerine ek olarak Netron’dan sistem ve ağ uzmanlığı eğitimini alarak bilgi sistemlerinde bir sistem uzmanı olmaya karar verdim. Sırasıyla Netron ve Dünya Göz hastanesinde kullanıcı destek uzmanı olarak görev yaptım. Şuan Albayrak Holding te Sistem Destek Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Sahip olduğum sertifikalar ise MCITP, MCITP Server Administrator, MCTS:Windows Server 2008 AD:Configuration. İlgi alanlarım MS Server işletim sistemi ailesi, Exchange Server, Forefront ve güvenlik çözümleri, Sharepoint Server ve başlangıç aşaması olarak Cisco.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir