1. Ana Sayfa
  2. Tüm Makaleler

Cyberark’da (winRc=5) Access is Denied Hatası Çözümü

Cyberark’da (winRc=5) Access is Denied Hatası Çözümü
+ - 0

Cyberark’da Windows local account’un şifresini change ile değiştirmek istediğimizde ya da Schedule edilmiş olmasına rağmen aşağıdaki gibi hata veriyorsa çözüm için bazı değişikler ve kontroller yapmamız gerek.
1-Bu hesap ile RDP yapılabiliyor mu? Evet/ Hayır?

2- Local Account’un şifre değişikliği yapma yetkisi var mı?


3-CPM’den hedef sunuya 443, 445 ve 139 portuna erişim olup olmadığını telnet ile kontrol edin. Bu portlarda erişmesi gerek


4-Problem yaşayan kullanıcının ekli olduğu grubun network dışından erişim yetkisi var mı kontrol edin.

5-Windows Server 2012 ve üstü, genel 2016’da karşılaşılan bu hata için son olarak bir regedit üzerinde yapılması gereken bir ayar var.
Aşağıdaki path’e gidin ve bir tane aşağıdaki özelliklere sahip key oluşturun ve sunucuyu restart edin.

 

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz. 

Referanslar
www.mshowto.org 

TAGS: Cyberark, PAM, PAM Nedir?, Access is denied, winrc=5,

Yazar Hakkında

1993 yılında İstanbul'da doğdum. Üniversiteyi bitirdikten sonra çeşitli eğitimler aldım ve almaya devam ediyorum bugüne kadar DHL, Erdem Hastanesi, Netaş ve Glasshouse'da çalıştım. Şimdiler ise Vakıf Emeklilik'de sigorta sektöründe güvenlik ürünleri üzerine çalışıyorum. Hiç bir zaman hırslı bir insan olmadım her şey yalnızca eğlence için hobilerimin arasında yemek yapmak, balık tutmak bir şeyler okumak ve bilgili insanları dinlemek var. Linux'u ve yardımlaşmayı seviyorum Linux'da pek iyi değilim çünkü Linux çok geniş bir alan yazdıklarımla ya da Linux ile alakalı konuşmak ya da soru sormak isterseniz bash'ımla beraber. -Cheeers

Yorum Yap