Çok Az Kaldı, Global Azure 2023 İstanbul İçin Hazırız
 1. Anasayfa
 2. Seminerler

Çok Az Kaldı, Global Azure 2023 İstanbul İçin Hazırız

0

Yıllardır değişmeyen Dünya’nın en büyük Azure etkinliği olan Global Azure bu sene de kaldığı yerden devam ediyor. 3 gün boyunca Dünya’nın dört bir yanındaki topluluklar Azure meraklılarına sınıfının en iyilerinden Azure hakkında bilgileri canlı olarak veriyor.

Bu sene de MSHOWTO Topluluğu olarak sizler için 12 -13  Mayıs tarihlerinde 9 MVP ile 9 farklı oturum düzenleyerek Global Azure Istanbul 2023 etkinliğini gerçekleştiriyoruz.

Aşağıdaki ajanda da görebileceğiniz oturumları mshowto youtube ve linkedin kanallarından canlı olarak izleyebilirsiniz.

AJANDA

TarihSaatKonuKonuşmacı
12 Mayıs 202310:00Power Platform AI BuilderBarış Kanlıca
12 Mayıs 202313:00Migrate and Modernize your Infrastructure and WorkloadsEmre Ozan Memiş
12 Mayıs 202315:00Chaos Engineering with Azure Chaos StudioMert Yeter
13 Mayıs 202310:00Azure Virtual Desktop Buluttaki Laptop’ınızMustafa Kara
13 Mayıs 202311:00Microsoft Defender ASR & Exploit Protection’ın GücüHasan Dimdik
13 Mayıs 202312:00Azure Security Best Practices : IaaS İş Yükleri ve NetworkÖnder Değer
13 Mayıs 202313:00Azure Virtual Network ManagerHasan Güral
13 Mayıs 202314:00Muhteşem Üçlü – Azure & Resource Graph & PowerShellBaki Onur Okutucu
13 Mayıs 202315:00Veri Merkezinizdeki Azure!Gökhan Şenyüz

TAGs: mshowto, global azure mshowto, global azure istanbul, global azure, mshowto, global azure 2023 İstanbul

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 11
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 20 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir