1. Ana Sayfa
  2. Network
  3. Bu Ağ Kaynağını Kullanma İzniniz Olmayabilir Hatasının Çözümü

Bu Ağ Kaynağını Kullanma İzniniz Olmayabilir Hatasının Çözümü


VidyoConnect

Network’teki herhangibir PC’ye LAN ya da WAN üzerinden ulaşmak istediğinizde herşeyi tam yaptığınızı da düşündüğünüz bir anda erişim ile ilgili bir uyarı/hata mesajı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu uyarı tam olarak “\\sunucu adı erişilemiyor. Bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir. Erişim izninizin olup olmadığını öğrenmek için bu sunucunun yöneticisiyle temasa geçin. Kullanıcı adı bulunamadı.” şeklindedir. Bu yazıda çözüm yöntemlerinden bir tanesini sizlere anlatacağım.


Resim-1

Bu sorunun çözümü için

1) Başlat-Çalıştır (Windows+R) yapıp control keymgr.dll yazıp tamam butonuna basalım.


Resim-2

2) Gelen ekranda bağlanmakta sorun yaşadığımız bilgisayar ve daha önceden bu bilgisayara bağlantıda kayıtlı olan kullanıcı adı ve şifre varsa ;

Windows Vista için,Remove Windows 7 için Remove from vault diyerek silelim.


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

VidyoConnect
Yorum Yap

Yazar Hakkında

14 yıldır bilgisayar sektörü içerisindeyim. Bu süre de birçok önemli proje de yer aldım. Yoğun olarak Microsoft Teknolojileri ile ilgilenmekteyim. 2013 yılından beri Dosbil Bilgisayar bünyesinde Proje yöneticisi olarak çalışmaktayım. Sahip olduğum sertifikalar MCP, MCITP, MCT,VCP.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. allah razı olsun kardeş ya

  2. 3 sene önce

    vay be hocam Allah razı olsun. bu sorunun çözümü bu kadar kolay mı. ben https://esemes.net sitesine ftp ile bağlanırken bu hatayı alıyordum. ağlara giremiyor. sayenizde çözdüm

  3. Emeğine sağlık. Valla küçük bir detayda takılup kalmıştık. Allah razı olsun

  4. eyvallah allah razı olsun kaç gündür arıyorum buldum sonunda çok buyuk yükten kurtardın sağol