1. Ana Sayfa
  2. Dynamics 365
  3. Azure Subscription’a Dynamics 365 Finance and Operations Deploy Edebilmek için Dynamics Deployment Services Account Yetkisi Nasıl Verilir?

Azure Subscription’a Dynamics 365 Finance and Operations Deploy Edebilmek için Dynamics Deployment Services Account Yetkisi Nasıl Verilir?

Microsoft yazılarının bu bölümünde LCS üzerinden yeni bir ortam ayağa kaldırmak gerekli olan Dynamics Deployment Services Account yetkisi nasıl verilir adım adım tarif edeceğim. Öncelikle Admin hesabıyla Azure Portale giriş yapıyoruz. Cost Management +Billing > Subscriptions kısmını açıyoruz.


Resim-1

Yetki vermek istediğiniz aboneliği seçip açılan ekrandan Access control (IAM)‘e tıklıyoruz.


Resim-2

Add > Add role assignment’a tıklayarak yeni role tanımlama penceresini açıyoruz.

.

Resim-3

Açılan pencerede Role olarak Contributor seçiyoruz. Assing Access to kısmında Azure AD user, group, or service principal seçiyoruz. Select kısmına Dynamics yazdığınızda seçenekler gelecek oradan Dynamics Deployment Services [wsfed-enabled] seçip kaydet diyoruz.


Resim-4

İşlem tamamlanınca aşağıdaki bilgilendirmeyi göreceksiniz.


Resim-5

Bu yazıda yeni bir ortam ayağa kaldırmanın gerekli adımlarından biri olan Dynamics Deployment Services Account yetkisi Azure üzerinden nasıl verilir açıklamaya çalıştım. Genelde bu adım unutuluyor ve LCS üzerinden Deploy işleminde hata alınıyor. Öncesinde bu yetkiyi vermekte fayda var.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar:
www.mshowto.org

www.fatihdemirci.net

TAGs: Microsoft Life Cycle Services, Dynamics Deployment Services Accoun, LCS, Azure, Azure DevOps, Project onboarding, Microsoft Dynamics 365, MsDyn365FO, MsDyn365CE, MsDyn365, Dynamics 365 Insights Power BI, Power Automate, , Power Virtual Agents, Dynamics 365 nedir, Dynamics 365 ERP, Dynamics 365

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum. Okulda ve ilk iş tecrübelerimde farklı yazılım dilleri kullandım. 2007 yılında Akşam gazetesinde işe başladım ve Microsoft Dynamics 365 (eski adıyla Axapta) ile orda tanıştım. Hiç duymadığım bir dil olan X++ kullanılıyordu. Kısa sürede adapta oldum ve kariyerimi bu alanda şekillendirdim. Bir kaç iş değişikliğinde sonra kendi firmamı kurdum. Şu anda DMR de yönetici ortak ve Çözüm mimarı olarak çalışmaktayım. 2010 yılında MCT oldum. Birçok faklı ortamda eğitimler verdim. Bloğum ve Youtube kanalımda tecrübelerimi paylaşmaktayım.

Yorum Yap