1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure Serverless Architecture Etkinliğine Davetlisiniz

Azure Serverless Architecture Etkinliğine Davetlisiniz

OY_AzureServerless_Arch

Microsoft Türkiye’nin katkıları ile gerçekleşen etkinlik KWORKS ( Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi)’te düzenleniyor ve Onur Yüksektepeli (Microsoft Cloud Solutions Architect – Microsoft Azure MVP) ile Serverless mimari ile uygulamalarınıza nasıl daha hızlı inovasyon katabileceğinizi inceliyor. Servis olarak Fonksiyon(FaaS), PaaS’ ın operasyonel esnekliğini bir adım öteye taşıyarak Microservis dünyasını daha da küçük parçalara ayırıyor. Serverless Meetup’ın da serverless mimarinin uygulama tasarım yöntemlerini nasıl değiştirdiğini canlı örneklerle açıklıyor olacak. Workshop uygulamasında Cognitive servisler aracılığı yapay zeka kullanarak OCR teknolojisi ile görüntü işleme yapılarak ve ilgili iş süreçlerinin tamamını serverless olarak yapılandırmayı görebileceksiniz.

Workshop süresince aşağıdaki Azure servislerini inceliyor olacak

.
• Photo Processing with Microsoft Cognitive Services.
• Data export functions with serverless
• Event Driven Architecture with Azure Event Grid
• Monitor your data with Azure Cosmos DB
• Business Integration with Logic App

Etkinliğin verimli geçmesi için öncesinde aşağıdaki link üzerindeki mimari yapıları incelemenizi tavsiye ederiz. https://docs.microsoft.com/en-us/azure/architecture/architectures/?filter=serverless&sort=-publish_date

Etkinliğe Kayıt Olmak için Tıklayın
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal ‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda Mayasoft'ta Teknoloji Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft System Center Ürün Ailesi, Hyper-V, Exchange Server, Windows Server, EMS, OMS, Azure ve bilişim teknolojilerinin önde gelen diğer üreticileri olan AWS, Veritas (Symantec) Backup Exec, Veeam Backup & Replication, VMware Virtualization, Cisco Routing & Switching, HP Server & Storage, EC-Council CEH ve ITIL Processes Management konularında birçok kişi ve firmaya 15.000 saatin üzerinde teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Ayrıca üniversitelerde seminerler vermektedir. Seminer vermiş olduğu bazı üniversiteler: Boğaziçi Üniv.-Yıldız Teknik Üniv.-Marmara Üniv.-Galatasaray Üniv. -Bilgi Üniv. Bahçeşehir Üniv.- Kadir Has Üniv. –Kültür Üniv. –Yeditepe Üniv.. -Kocaeli Üniv.- Akdeniz Üniversitesidir. 2010 yılında çeşitli community'lerde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafindan MVP ünvanına layık görülmüştür. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.

Yorum Yap