İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Azure
  3. Azure Building Blocks – Bölüm 4

Azure Building Blocks – Bölüm 4


Ruijie Teknoloji Günü

Building Blocks olarak son serimiz olan bu yazımızda artık geliştirdiğimiz “Settings File” nasıl deploy edeceğimiz üzerinden konuşacağız. Öncelikle Azure CLI tarafında dağıtım yapmak istediğiniz hesap ile oturum açmanız gerekmektedir.


Resim-1

Azure CLI üzerine gelin, “Az Login” yazdıktan sonra size bir URL ve Access Code verecektir. Daha sonra bu bilgiler ile browser üzerinden oturum açın ve Azure CLI üzerinde başarılı bir şekilde hesaplarınızın geldiğini yukarıdaki gibi görün. Hesabım ile oturum açtım ve tüm subscriptionlarımı görmekteyim. Artık çağıralım ve deployment sürecinin nasıl işlediğini anlayalım.


Resim-2

Resim içerisinde ilk deployment senaroyumuzu başarıyla yaptık. Şimdi yaptığımız adımları sırasıyla açıklayalım. Azure CLI üzerinde deployment gerçekleştirmek istediğimiz hesap ile oturum açtık. Daha sonra ise, Azure Building Blocks aracını parametreler göndererek ufak bir deployment senaryosu gerçekleştirmiş olduk. Yukarıdaki resimde parametleri görebilirsiniz ve oldukça basitlerdir. Deployment sonrası Azure paneli üzerindeki durum aşağıdaki gibidir.


Resim-3

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : , , , Azure Building Blocks, ,

Ruijie Teknoloji Günü
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hasan Güral, Istanbul doğumlu ve uzun yıllardır bilişim sektöründe danışmanlıktan eğitmenliğe farkli pozisyonlarda görev almıştır. Üniversite eğitimiyle birlikte bilişim sektöründe Kibar Holding, Bilge Adam Bilgi Teknolojileri Akademisi ve PeakUp Bilgi Teknolojileri gibi farkli kurumlarda Kıdemli Danışman ve Eğitmen olarak sektöre yön veren projelerde yer almistir. Microsoft Azure alanında yapmış olduğu paylaşımlar ve katkılarından dolayı Microsoft Valuable Professional (Azure) unvanına hak kazanmıştır. Cloud teknolojilerinin otomasyon alaninda gelişmesiyle birlikte zamaninin bir çoğunu PowerShell, Event-Driven Orchestration, Infrastructure as a Code ve Configuration as a Code ile geçirmektedir. Kariyerine Ingiltere’de DevOps Engineer ve Automation Enthusiast rolü ile Cloud Rundle’da devam etmektedir.

Yorum Yap