1. Ana Sayfa
  2. AWS

AWS EC2 Instance’a Network Interface Ekleme İşlemi

AWS EC2 Instance’a Network Interface Ekleme İşlemi
+ - 0

Bu yazımda AWS EC2 üzerinde bulunan Instance’a Network Interface ekleme işlemini anlatacağım. Bazı senaryolar için Instance’larımız için iki adet Ethernet kartı gerekir. Bu gibi durumlar için aşağıdaki adımları takip ederek ekleme işlemini yapabilirsiniz.

EC2 Dashbord’u üzerinde bulunan Network & Security altında bulunan Network Interfaces’e gelip Create Network Interfaces diyerek oluşturma işlemine başlıyoruz.

Resim-1

Oluşturduğumuz Network Interface bir isim veriyoruz ve hangi network’te bulunan Instance’a ekleyeceksek o Instance’ın olduğu Subnet’i seçiyoruz.

Resim-2

Subnet’i seçtikten sonra ister Subnet içindeki DHCP’den aldırabiliriz veya Custom diyerek biz verebiliriz.

Resim-3

Manuel IP bilgimizi girerek devam ediyoruz.


Resim-4

Oluşturduğumuz Network Interfaces hangi Security Group’a dahil olacaksa onu seçiyoruz. Birden fazla SG seçebiliriz ve Create diyerek oluşturma işlemini başlatıyoruz.

Resim-5

Network Interface oluşturma işlemi başarı ile bitti. Şuan kullanılabilir durumda, şimdi istediğimiz Instance’a Attach yapabiliriz.

Resim-6

Oluşturduğumuz Interface’i seçip Attach diyerek ekleme işlemine başlıyoruz.

Resim-7

Kullanmak istediğimiz Instance’ı seçip Attach diyoruz.

Resim-8

Network Interface ekleme işlemimiz başarı ile bitmiştir.


Resim-9

AWS EC2 Instance’a Network Interface Ekleme İşlemi bu kadar bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

TAGs: Amazon, AWS, AWS EC2, Amazon Web Services, AWS Network Interface Ekleme nedir, AWS Network Interface Ekleme nasıl yapılır, AWS EC2 Network Interface, EC2 ethernet kartı ekleme

Yazar Hakkında

BT Sistemlerinde Altyapı, Depolama, Bulut Bilişim, Sanallaştırma, ve Sistem Mimari tarafında deneyimim bulunmaktadır. Edinmiş olduğum deneyim ve becerileri profesyonel iş hayatımda aktif olarak kullanıp geliştiriyorum. Gelişim sürecimi mesleki eğitimler ve sertifikasyon programları ile destekliyorum.

Yorum Yap