1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Artık Çocuğunuz Nerede Bileceksiniz!!!


0

Turkcell, kullanıcılarına ayrıcalıklı olduklarını gösteren yepyeni bir ürünü kullanıma sunmuş buluyor. Son zamanlarda medya çıkan çocuk kaçırma haberleri doğrultusunda bir çok anne ve babayı büyük bir detten kurtaracak olan ürünün adı Turkcellnu.8. Dilerseniz bu ürünü kısaca tanıyalım. Dünyanın, çocuklar için dizayn edilmiş ilk  GPS’li Kol saatidir.


Üretim esnasında saatin içine çıkarılmayacak şekilde yerleştirilmiş  bir Turkcell Data Hatbulunur. Kayışı çeliktir, kesilemez ve özel güvenli bir method ile çıkarılır.

TurkcellNu.m8 ile;

1. SMS ile çocuğunuzun yerini öğrenebilirsiniz. (“neredesin” yazıp saatin içinde
bulunan hatta SMS göndererek)

2. İnternet yolu ile çocuğunuzun yerini öğrenebilirsiniz.  (Turkcellnu.m8 Portali
üzerinden, haritada  lokasyon bilgisini görüntüleyerek /anlık izleyerek)

3. Güvenli alan dışına çıkıldığında / Saat habersiz çıkarıldığında SMS /e-mail ile
uyarı alabilirsiniz.  (portalden ya da sms göndererek güvenli alan tanımlaması
yaparak)

4. Sistemi kullanabilecek (sms/internet) aktif 2. bir misafir hat tanımlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bu ürünü çocuğunuzun koluna taktığınızda artık anlık olarak nerede olduğunu izleyebilirsiniz. Kafanıza takılan ilk soru çocuk çıkarırsa, yada zorla çıkartılırsa. Ancak korkmayın çünkü bu saatin kayışı bildiğimiz saatler gibi çıkmıyor, özel bir yöntemle sadece ebeveynler tarafından çıkartılabiliyor. Zorla çıkartılmaya çalışıldığında hemen tanımlı 2 numaraya sms ile bilgilendirme yapılıyor. Yine aynı şekilde çocuk, sizin belirlediğiniz güvenli alan dışına çıktığında yine sms ile bilgi mesajı cebinize geliyor. Bana göre içinin rahat etmesini isteyen tüm anne ve babalar, bir an önce en yakın Turkcell İletişim Merkezine giderek ürünü yakından inceleyebilirler.

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yaz