0

Windows Vista en büyük destekçisini buldu! Büyük çoğunlun Windows 7’yi beklerken, Vista tarihi bir adım atmayı başardı: Vista’nın zaferi burada.

Pek çok kişi Windows Vista’nın Microsoft’un ticari olarak en başarısız işletim sistemi olduğunu iddia ediyor fakat bu durum değişmek üzere. Microsoft sonunda toplu olarak yüz binlerce Windows Vista lisansı satacağı bir müşteri buldu: ABD ordusu. ABD ordusunun bilgisayarının çok büyük bölümünde şu anda Windows XP kullanılıyor. Hali hazırda ABD ordusuna ait 744 bin PC’nin sadece %13’ünde Vista yüklü. Yapılan resmi bir açıklama için ABD ordusunun Windows 7 için bir süre daha bekleyeceği ve bu sırada tüm bilgisayarlarında Vista kullanacağı açıklandı. Sadece silahları kontrol eden ve özel ateşleme yazılımları kullanan, askeri ağa bağlı olmayan bir grup bilgisayar bu uygulamanın dışında bırakılacak.

Böylece ABD’de şirketlerde ve devlet kurumlarında ilk defa bu kadar çok sayıda bilgisayar Vista’ya geçmiş olacak. Devlet okullarında Vista sadece kısmi olarak kullanıyor ve PC’lerin büyük çoğunlunda halen Windows XP tercih ediliyor.

Kaynak: veteknolojide.com

Bu İçeriğe Tepkin Ne Oldu?
 • 1
  harika_
  Harika!!
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  _ok_iyi
  Çok iyi
 • 0
  sevdim_
  Sevdim!
 • 0
  bilemedim_
  Bilemedim!
 • 0
  olmad_
  Olmadı!
 • 0
  k_zd_m_
  Kızdım!

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Tıklayın, üyemiz olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi siz olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir