1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 3G Görüntülü Görüşmeleriniz Artık HD Ses kalitesinde!

3G Görüntülü Görüşmeleriniz Artık HD Ses kalitesinde!iletişim dünyasında bir devrim niteliği olan , hayatımızı kolaylaştıran bir çok servisi barındırmaktadır. Bu servislerin başında da günümüzde kullanımı gitgide hızla artan görüntülü görüşme gelmektedir. Görüntülü görüşme, şebekesi olan ve görüntülü görüşme desteği olan cep telefonları arasında yapılabilmektedir. Şİmdi ise bu görüşme teknolojisi sayesinde olarak yapılabilmektedir.

3G görüntülü görüşme servisi son  olarak  Turkcell’ in 3G alt yapısını geliştirmesi sonucu HD ses kalitesine ulaşmış oldu.  Böylelikle Turkcell bu teknolojiyi kullanan Türkiyede ilk, dünyada ise 14 operatör arasına girdi. Daha net ve doğal ses kalitesi sağlayan bu teknoloji ile artık görüşmelerimizde HD kalitesini hissedebileceğiz. Özellikle Turkcell’ in bu altyapı çalışmasını tüm Türkiye genelinde yaptığını düşünürsek, Türkiyenin neresinde olursanız olun, görüntülü görüşme yaptığınız anda bu kaliteden faydalanabileceksiniz.

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

Turkcell, chip.com.tr

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Burak Ceylan 1981 yılında Sivas'da doğdu. 1998 yılında öğrenimine başladığı İstanbul Üniversitesi Sualtı Teknolojisi Bölümü, bilgisayar ile olan tanışıklılığında bir dönüm noktası oldu. MCSE:2003 sertifikasına sahip olan Burak Ceylan şu an özel bir kuruluşta Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap