active directory konusunda fikrim fazla yok.ancak şirkette tüm makineleri domain yapısına aldılar ,bundanda 3-4 kişi sorumlu.makine açılışta kendi ismimi yazıyorum alt tarafta şirket ismi secili giriyorum.daha önce orada makine ismi vardı.
denile şey şu.artık bu 3-4 kişi istediği zaman makinenen -pc ye istediği zaman girer çıkar,maillerine bakarlar,hangi sitelere giriyorsun onları takip ederler ve senin bundan haberin olmaz.

geçenlerde bir ufak program yuklemeye çalıştım.hakkın yok dedi ve yuklemedi.onları aradım bunları yukleyemezsin bunu ne yapacaksın niye yuklemek istiyorsun gibi saçma sapan sorular.

sizden bilgi almak istediğim konu şu.makinede çalışabilmem için domaine mecburen gireceğim.istediği programları yukleyebilmem için bir yol varmı?
adamların makineme izinsiz girmelerini engelleyebilir miyim veya girdiklerini nasıl anlarım.

daha dogrusu makinenin benim kontrolumde olmasını nasıl saglarım.

şunu diye bilirsiniz.patronlarla konuşun .bu 3-4 kişi öyle bir konuşuyorlar oyle bir anlatıyorlar ki zannedersin burası CIA.GÜVENLİK,TEHDİT ,SALDIRI denince patronlarda tamam o zaman diyorlar,onlarda korkuyorlar.bak sabncı bile yapıyor deniyor.

öbür taraftan güvenlik altında kişilerin çalıştıgı makineye izinsiz girmeyi kimse sorgulamıyor.giripte benim makinede bir dosyamı değiştirse ben bunu nasıl ispat edeceğim.makineye adminle baglatmıyorlar.çalıştıgım makineye administrator olarak baglanamıyorum.saatini değiştiremedim geçen gün. m

teşekür ederim.

bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.