3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Oturum açamıyorum

 1. #1

  Standart Oturum açamıyorum

  şirket serverimizde sbs2003 bulunuyor.domain'e yeni bir kullanıcı ekleyipde oturum açmaya çalıştığımda şöyle bir hata veriyor.
  Sistemin yerel ilkesi katılımlı oturum açmanıza izin vermiyor.administrator olarak oturum açabiliyorum.şimdiden teşekkürler
   

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2010
  Mesajlar
  16

  Standart Ynt: Oturum açamıyorum

  Oturm açmak için kullandığınız kullanıcı hesabının, domain power users grubu yada remote operators grubuna üye ise, bu sorun oluşur.windows sbs2003te yerel "olarak oturum açmayı engelleme" ilke ayarı, varsayılan etki alanı denetleyicisi qrup ilkesi nesnesinde remote operators grubna uygulanır. domain power users grubu remote operators grbunun bir üyesi olduğu için bu ilke ayarı, domain power users grubu için de geçerlidir...sorunu gidermek için <a0></a0>, yönetici hesabının Remote Operators grubuna ve Domain Power Users grubu kaldırın.remote operators grubuna ve domain power users grubunun yönetici hesabı içeren herhangi bir grubu da silmelisiniz.Remote operators grubuna ve domain power users grubu, üyeleri kaldırmak için <a0></a0>,
  ilk olarak Uzak Masaüstü bağlantısı veya Windows Server Yönetimsel Araçlar Paketi'nin Windows Small Business Server tabanlı bilgisayara bağlandıktan sonra Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları'nı başlatın.2. adımda Etki alanı nesnesini genişletin MyBusiness genişletin ve Güvenlik grupları ' ı tıklatın.
  Remote Operators ' ı çift tıklatın ve sonra Üyeler</a0> sekmesini tıklatın.Remote Operators ' ı çift tıklatın ve sonra Üyeler</a0> sekmesini tıklatın.Hesabın veya kaldırmak, Kaldır ' ı tıklatın ve sonra bu kullanıcı hesabını veya grubu kaldırılmasını onaylamak için Evet ' i tıklatın, istediğiniz grubu tıklatın.
  Kullanıcı hesaplarını ve gruplarını üye listesinden kaldırmayı tamamladığınızda, Tamam ' ı tıklatın.Güvenlik grupları</a0> listesinde çift Domain Power Users.Üyeler sekmesini tıklatın.Herhangi bir grubu veya ileri düzeydeki kullanıcı şablonu haricinde ve uygulanan şablon Power User hesapları dışında kaldırmak istediğiniz hesabı tıklatın, Kaldır ' ı tıklatın ve sonra o kullanıcı veya grup kaldırılmasını onaylamak için Evet ' i tıklatın. Özellikle, Yönetici hesabını veya yönetici hesabının içerebilecek herhangi bir grubu kaldırır.

  Kullanıcı hesapları için şablonlar uygulama hakkında daha fazla bilgi için windows small business server yardımına ve bilgileri "kullanıcı ve grupları yönetme" konusuna bakın.

  Sabretmeyi bilmeyen,bir şey biliyorum demesin...

 3. #3

  Standart Ynt: Oturum açamıyorum

  http://support.microsoft.com/kb/841188/tr

  Linkde çözümü bulabilirsiniz.

  Alper Kaynak
   

Benzer Konular

 1. Win7 Oturum Açma
  By Saslan in forum Microsoft Windows
  Cevaplar: 23
  Son Mesaj: 03-21-2014, 04:17 PM
 2. Dijital kimlikli mailleri açamıyorum.
  By mcyenikoylu in forum Exchange Server
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-09-2009, 07:29 PM
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-04-2008, 07:50 PM
 4. Otomatik oturum açma
  By abdulkadirtophan in forum Microsoft Windows
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-11-2007, 04:25 AM
 5. Oturum açıldığında masaüstü gelmiyorsa
  By abdulkadirtophan in forum Microsoft Windows
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-11-2007, 03:55 AM

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
MSHOWTO, herhangi bir firma ya da kuruluş ile bağı olmayan bağımsız teknik bir topluluktur.
Sosyal Medya Linklerimiz