6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Owa inbox da mail görünmüyor

 1. #1

  Standart Owa inbox da mail görünmüyor

  merhaba,

  kullanıcılarımızdan bir tanesinin mailini exchange olarak tanımladım. pst file ından mailleri çektim. ancak owa üzerinden baktığımda inbox boş görünüyor oysa outlook da mailler var. owa da görünen sadece gönderilmiş ve silinmiş klasörler iletileri. ne yapabilirim?
   

 2. #2

  Standart Ynt: Owa inbox da mail görünmüyor

  kullanıcının maillerini .pst ye çektiğinizde artık mailleri local pc ye indirilmiş olur dolayısıyla owa'da göremzsiniz, owa'da görülüyorsa mailler serverde tutuluyordur. Hem serverde hem owada maillerin tutulmasını istiyorsanız, outlook mailbox seçeneklerinde "maillerin bir kopyası serverde tutulsun" seçeneğini ve "outlookdan silinen maillerin serverdende silinsin" seçeneğinin işaretlenmesi gerekir.

  iyi çalışmalar..

  Alper
   

 3. #3

  Standart Ynt: Owa inbox da mail görünmüyor

  sanırım yanlış anlaşıldı. pst derken, eskiden pop3 tanımlıydı. exchange olarak tanımlayınca eski maillerini import ettim mailboxa. ama owa da görünen sadece gönderilmiş ve silinmiş ögeler.
   

 4. #4

  Standart Ynt: Owa inbox da mail görünmüyor

  daha önce mail hizmetini başka bir firmadan alıyordunuz ve şimdi kendi exchange inizimi kullanacaksınız bu konuyu açarsak sevinirim. Ancak sorunun maillerin server üzerinde olmadığından yani kullanıcı localinde olduğundan dolayı owada görülmediğini düşünüyorum.
   

 5. #5

  Standart Ynt: Owa inbox da mail görünmüyor

  mail hizmetini başka bir firmadan almıyoruz. kendi serverımız var.
   

 6. #6

  Standart Ynt: Owa inbox da mail görünmüyor

  exchange manager üzerinden baktığınızda kullanıcı mailbox size i kontrol edin, oradada boşmu görünüyor? Yaptığınız işlem sonrasında ilgili kullanıcıya yeni bir mail attığınızda outlook'u açmadan önce owayı kontrol ettiğinizde mail gözüküyormu?
   

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 06-09-2008, 10:51 AM

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
MSHOWTO, herhangi bir firma ya da kuruluş ile bağı olmayan bağımsız teknik bir topluluktur.
Sosyal Medya Linklerimiz