dreamspark1.jpgMicrosoft’un eğitim kurumlarına yönelik yürüttüğü programlardan biri olan DREAMSPARK ile ücretsiz olarak bazı profesyonel Microsoft yazılımlarının lisanslı kullanıcısı olabilirsiniz. Yapmanız gerek tek şey sisteme kayıt olmak ve mevcut onaylama metotlarından biri ile öğrenci olduğunuzu kanıtlamak.

Daha önce sistemde olmayan eklenen yeni “https://www.dreamspark.com/Student/Default.aspx” ile bu işlem artık daha kolay. Öğrenci kimliğiniz veya belgenizin dijital görüntüsünü, eksiksiz doldurduğunuz formda belirttiğiniz e-posta adresine yaklaşık 3-5 iş günü içerisinde üyeliğiniz için gerekli olan onay kodu ve bilgileri gönderilecektir.

Doğrulama penceresinde yer alan 4 doğrulama seçeneğinden birini işaretleyiniz.
1) Eğer okulunuzdan almış olduğunuz “*.edu.tr” uzantılı bir e-mail adresiniz var ise ve okulunuzun ismi birinci seçenek ile açılan penceredeki okul listesinde var ise bu adımdan ilerleyebilirsiniz.
2) ISIC (International Student Identity Card) sahibi iseniz 2. seçenek ile ilerleyiniz.
3) Promosyon kodunuz var ise 3. Seçenek ile ilerleyebilirsiniz. Promosyon kodunu ds@msakademik.net adresinden talep edebilirsiniz.
4) Yukarıdaki seçeneklerden biri sizi için uygun değil ise 4. seçenek ile ilerleyiniz.
Not: Doldurulacak formda okulun size verdiği öğrenci e-postasını vermeniz halinde aktivasyon işlemleri daha kısa sürebilir.

Program üyelerine sağlanan faydalardan bazıları:
- Öğrenmek, öğretmek ya da araştırma projelerinde kullanmak üzere orijinal yazılım ürünlerine ve lisanslarına ücretsiz olarak sahip olmak.
Bu ürünlerden bazıları;
• Visual Studio Professional 2013
• Microsoft Expression Studio 4 Ultimate
• SQL Server 2008 – 2014
• Windows Server 2008 – 2012
• Pluralsight eğitim içerik portaline ücretsiz erişim hakkı.
• Windows Phone ve Windows uygulama geliştiriciler sistemine ücretsiz üyelik.