4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Java, Acrobat Reader, Flash Player Güncelleştirme Hk.

 1. #1

  Question Java, Acrobat Reader, Flash Player Güncelleştirme Hk.

  Merhabalar;

  Organizasyonumuzda yaklaşık 250 client bulunmaktadır. Çoğu kullanıcı User yetkili olduğu için bilgisayarlarına herhangi bir program kuramamaktadırlar, haliyle flash player, java, acrobat reader gibi sık güncelleme çıkaran yazılımların güncellemelerini yüklerken bile admin yetkisi istemektedir, sadece bu programlar için yükleme yetkisi verebilir miyim? GPO ile mi yapılır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
   

 2. #2

  Standart

  Merhaba,

  Uygulamaların yeni sürümlerinin "Redistributable" versiyonlarını GPO ile dağıtabilirsiniz. Tavsiyem önce bu uygulamaların otomatik güncelleme ayarlarını kapalı konuma almanız. Kendinize belirli bir sıklık belirleyerek bu periyodda sadece paketi değiştirerek güncellemeyi yapabilisiniz.

  İyi çalışmalar.
   

 3. #3

  Standart

  Kaya bey merhaba;

  Konuyu biraz daha açabilir misiniz? Ya da bu konu ile ilgili bir döküman mevcut mudur?
   

 4. #4

  Standart

  Merhaba Tellabs,
  Kayaturk'un dediği gibi yapsanız iş yükünüz azalır. Öncelikle yükleyeceğiniz Java, flash, adobe vs. gibi ürünleri isterseniz GPO ile yükleyebilirsiniz ve yükleyeceğiniz bu programların güncellemelerini kapatıp belli aralıklarla güncellemenizi tavsiye ederiz.
  Aşağıdaki makalede bu işlemi nasıl yapacağınız anlatılmış durumda, işinize yarayacağını düşünüyorum. Ufak bir hatırlatma yapmak isterim; GPO ile yazılım dağıtacaksanız, dağıtacağınız uygulamanın .msi paketinin olması gerekiyor. Şayet böyle bir paketiniz yoksa .exe uygulamalarını .msi haline getiren programlar mevcut bilginize.

  Group Policy ile Client
   

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
MSHOWTO, herhangi bir firma ya da kuruluş ile bağı olmayan bağımsız teknik bir topluluktur.
Sosyal Medya Linklerimiz