Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
29 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: hosting hizmeti

Standart Ynt: hosting hizmeti

işler biraz karıştı. 150-160 tane web adresi verip onları yönetem gerekiyor. Bunun için okulumuzda yeni bir makine alındı. Özellikleri çok iyi. win2003 server,dns,ad,dhcp,iis kurdum. Bunun için ne yapabilirim bana ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim. Çok acil lütfen

Yeni Üye

merak mail ile çözümleyebilirsin,
    http://tr.icewarp.com/

başka birserverla değil kedi imkanlarımızla bu işi yapmak istiyoruz. bununla ilgili ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirm

arkadaşlar

hosting hizmetini okulda vereceğiz. tabii kurabilirsek. 160 öğretmenimiz var. 2500 öğrencimiz var. en az 300 web adresi vereceğiz. her bir öğrenci için email adresi tanımlayacağız. Ana makinemiz çok iyi. çift işlemcili bir anakartımız var. 8 gb ram 460 gb hdd mevcut.

şu an için ana makinemize win2003 server kurduk. dns,ad,dhcp ve iis kurulu. internete 2048 adsl modem ile bağlıyız. sabit ip miz var. bundan sonra sırayla ne yapaağımızı anlatırsanız sevinrm. aşama aşama bu işiyapmak isityoruz yardımlarınızı acilen bekliyoruz

Kesinlikle bir SAN ' ne ihtiyacın var. Exchange de bu server üzerinde mi olucal ? 2500+160 = 2660 mailbox çok fazla bu server için. Bence ram upgrade dine gitmeniz gerekebilir. IIS hostingi için makinanın üzerinde AD DHCP ye ihtiyac yok. Hatta makinayı AD ye join bile etmene gerek yok.

yapabileceğim işlemleri basamak basamk anlatırsanız sevinirim

Ekin Bey Merhaba,

1. Domain isimlerini satin alin,
    2. Satin aldiginiz domain isimleri icin DNS kayitlarini (MX ve A) olusturtun. (Yani kendi IP nize yonlendirtin)
    3. Server 2003 ya da 2008 uzerine IIS i kurun
    4. IIS uzerine kendi web sayfalarinizi ekleyin
    5. Modem ya da router inizdan 80 numarali porta gelen istekleri icerdeki IIS i bulunduran makineye NAT layin,
    6. Tum islemler bunlar fakat iis nasil kurulur nasil web sayfasi yayinlanir yada nat nasil yapilir, dns de nasil kayit olusturtucam, local deki DNS imi yoksa domain isimlerini satin aldigim hosting firmasindaki DNS imi kullanacagim tarzindaki sorular icin profesyonel destek almanizi oneriyorum.

Kolay gelsin,

Emre AYDIN
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

kusura bakmayın bu söylediklerinizi üç aşağı beş yuakrı biliyorum. ancak sıraları konusunda bir türlü işlem yapamadım. ben de sizlerin engin tecrübesinden yararlanmak isityorum.

1. domain ismini nereden alabiliriz. bize ne önerirsiniz.

doman ismini, bu hizmeti veren herhangi bir firmadan alabilirdiniz , arama motoruna "domain ismi" vb. birşey yazarsanız birçok firma çıkacaktır, ör: http://www.alanaditescil.net/check.php gibi. Eğer tr uzantılı alacaksanız prosedür biraz daha değişiyor. Açıklamaları linkini verdiğim sitedede var.
    iyiçalışmalar...

2. Satin aldiginiz domain isimleri icin DNS kayitlarini (MX ve A) olusturtun. (Yani kendi IP nize yonlendirtin)

domain ismini aldık.

www.atmlhosting.com

şimdi 2 nolu işlemleri nasıl yapabiliriz acaba