selamün aleyküm Abdülkadir bey,
bilgisayarimda windows xp professional versiyon 2002 SP 3 yüklü. son 3 gündür bilgisayarimda wuauclt.exe adli windosw otomatik güncelleme exe. si asiri ram ve cpu kullaniyor. otomatik güncellemeleri kapatinca cpu ve ram kullanimi normale dönüyor. tekrar acinca wuauclt.exe dosyayi calismaya basliyor ve ram kullanimi 2 katina cikiyor ve bilgisayar cok yavasliyor islem yapamaz duruma geliyor. windows uptade sayfasina baglaniyorum ( bilgisayariniz icin son güncellemeler araniyor ) yaziyor islem 1 saat kadar sürüyor ama bir sonuc yok. ne güncellem yapiyor ne de baska birsey. arayip duruyor. bende otomatik güncellemelri kapatmak zorunda kaliyorum. bilgisayarimi hem normal hende güvenli modda nod32 , avast5 ve spyware programlari ile tarattim. hersey normal zararli birsey bulunmuyor.
güncellestirmeler kapaliyken bellek kullanimi 210xxx/632008 bu durumda bilgisayarim gayet hizli. acik iken bellek kullanimi 615xxx/710xxx civari oluyor ve bir dosyayi acmak bile 2-3 dakika sürüyor ve bilgisayar kasiliyor. bu durumda wuauclt.exe bellek kullanimi 40.xxxk ile 90xxxk arasi, svchost kullanimi bazen 100xxxk yi geciyor ve asiri bellek kullaniyor.
bana bu konuda yardimci olabilirmisiniz? soracaginiz soru varsa memnuniyetle cevaplarim.
ilginize tesekkür eder calismalarinizda basarilar dilerim.