Merhaba arkadaşlar,
geçtiğimiz hafta içinde Exchange server ın database inde problem oluştu ve INFORMATION STORE servisi çalışırken server kilitlenmeye başladı, dolayısıyla mail trafiği durdu...

ondan önce almış olduğum edb yedeğinin üstüne almış olduğum yedekleri(mailboz ları) yükledim... (retrospect programı ile)
yedekleri geri atınca client ların ost dosyaları bozuldu, onları baştan oluşturdum, falan ama şimdi bi prblemim var;

kullanıcıların hesaplarını CACHE MODE olarak kurduğumda, kullanıcılarının mailbox ındaki birtakım mail ler REMINDER(anımsatıcı) olarak açılmaya başladı ve bu anımsatıcı sayısı 1000 - 1500 civarında... Cache mode u kapatınca da JUNK MAIL ler, çalışmıyor... önemsiz postalar inbox a düşüyor...

Bunu nasıl çözerim?

Artı olarak aranızda SYMANTEC BACKUPEXEC kullanan varmı, yedekleme aldığım programdan memnun kalmadım, geri döndürürken birebir INBOX lara düşürmüyor mail leri, ek bir klasör koyup EXCHANGE Klasörleri içine, onun içine bırakıyor ve RESTORE seçeneklerinde böyle bir ayarı yok.
Duyduğuma göre symantec backup exec'de birebir klasörlere bırakıyor mail leri... ama bir türlü halledemedim o işi de...

Teşekkürler.