7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: rule hakkında

 1. #1

  Standart rule hakkında

  merhaba

  outlook'ta rule tanımlamalarıyla ilgili kısıtlamaları exchange server üzerinde ayarlayabiliyor muyum?Mesela kullanıcı en fazla şu kadar rule oluşturabilsin v.s.

  teşekkürler
   

 2. #2

  Standart Ynt: rule hakkında

  Böyle bir kısıtlama olduğunu zannetmiyorum, en azından arayüz ile yapılmıyor sanırsam. Ama registry ile oynuyarak yapabiliceğinizi zannediyorum, bunun için biraz google da arama yapmanız lazım.

  Bunu neden yapmak istediğinizi açıklarsanız belki rule sayısını kısıtlamaya gitmekten daha kolay bir yöntem bulabiliriz.
   

 3. #3

  Standart Ynt: rule hakkında

  selam
  iş yerindeki outlookta 26 adet rule tanımladım ancak daha fazla tanımlayamıyorum.Burdaki kısıtlama adet bazındamı yoksa rule'ların kapladığı yer bazındamı bunu öğrenmek istiyordum aslında...
   

 4. #4

  Standart Ynt: rule hakkında

  Kural sayısında bir sınırlama yok ancak klasör başına 32KB gibi bir kısırlama var. Yani oluşturabiliceğiniz maksimum kural miktarın kurallarınızın kapladığı alanla ilgili. Kurallarınızı daha kısa oluşturursanız ortalama 40-50 arası kural oluşturabilirsiniz.
   

 5. #5

  Standart Ynt: rule hakkında

  tamamdır..son bir soru
  klasör başına derken mesela ben bir pst oluşturdum bu pst'demi 32 kb' lik rule oluşturabilirim.ve daha kısa rule nasıl oluyor rule oluştururken şu isimden gelen mail şuraya gitsin diyorsun mesela bunu nasıl kısaltabiliyoruz...
   

 6. #6

  Standart Ynt: rule hakkında

  Evet pst başına, yani posta kutusu başına 32KB. Kısaltma derken mesela benzer tipdeki maillerinizi aynı klasöre düşürürsünüz ve arama özelliğini kullanarak ayıklıyabilirsiniz. Mesela birkaç bilgisayar dergisine üyeyseniz hepsini farklı klasöre düşürmektense aynı klasöre düşürür daha sonra arama özellikleri ile ayıklıyabilirsiniz. Sizin durumunuzda ise şu isimler meslek grupları veya şehirlerine göre gruplayabilirsiniz.
   

 7. #7

  Standart Ynt: rule hakkında

  çok teşekkürler açıklamalar için..
   

Benzer Konular

 1. Exchange 2010 transport rule hakkinda
  By gokhanvarol in forum Exchange Server
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 11-18-2012, 12:40 AM
 2. rule hakkında
  By heavenix in forum Exchange Server
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-09-2008, 01:29 PM

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
MSHOWTO, herhangi bir firma ya da kuruluş ile bağı olmayan bağımsız teknik bir topluluktur.
Sosyal Medya Linklerimiz