Merhaba arkadaşlar. sürekli olarak kurduğum Exchange server 2003 bu sefer hata veriyor. aslında hata vermiyor. dışarıdan mail yollandığı zaman gelen maili alıyor ve Queues içindeki Local Delivery içerisinde bekletiyor. Sanıyorumki dnslerden kaynaklanan bir sorun ama bir türlü çözemedim.
server üzerinden mail atabiliyorum fakat gelen maillerin hepsi local delivery içinde bekliyor.

İlk olarak yapmaya çalıştığım iis içerisinde web sitesini barındırmak ve bu siteye ait mailleri exchange ile kullanmak. fakat dnsleri bir türlü düzenlemeyedeim. fakat bir ara herşeyi yerine oturtup mailleri ve site yayın işlerini yaptım ama ne olduysa durduk yere mailler local delivery içinde beklemeye başladı.

daha sonra ilgili domaini bir hostingte barındırıp sadece mx kayıtlarını benim serverıma yönlendirdim ama yine gelen mailler local delivery içerisinde bekliyor. daha önce belki 10 kez excahnge kurup çalıştırdım ama bu olmuyor. diğer serverların ayarlarına bakıyorum, aynı ayarları kendi serverıma yapıyorum olmuyor. terzinin söküğü durumuna düştüm. acaba ne gibi bir problem olabilir.