Merhaba

Hemen konuya girmek istiyorum. Ortak klasörlerimiz (Public Folder) altında bulunan öğelerde (adres kartları) değiştirme tarihine baktığımızda böylebir değişiklik yapılmadığı halde farklı kullanıcılar tarafından hergün dakikada 60-70 civarında öğede değişiklik yapıldığını görüyoruz.
Konuyu daha iyi anlatacağını düşündüğüm ekran görüntüsünün linkini
aşağıda bulabilirsiniz.
http://www.teknikdokum.com/public.jpg

Ortak klasörlerde yani public folderda
bu öğeleri kullanıcı değiştirmediği halde değişmiş gibi gözüküyor.
İlk önce bu konu ile ilgili Exchange service pack 2 tekrar geçildi.
Ardından "eseutil /d" yapıldı.

ESM içerisinde sunucumuzun özelliklerinde bulunan Diagnostic Logging sekmesinde MSExchangeIS altında bulunan Public için logging seviyesini sağ tarafta gelen tüm alt değerler için maximum yaptım.Ondan sonra evet log olarak aşağıdaki uyarı düşmeye başladı.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Kaynak: MSExchangeIS Public Store
Kategori: Access Control
Olay Kimliği: 1030

silva@teknikdokum.com failed an operation on folder /O=TEKNIKDOKUM/OU=FIRST ADMINISTRATIVE GROUP/CN=RECIPIENTS/CN=OAB VERSION 3A4D53DA844C2705BFADA4D79B4498747C002721 on database "First Storage Group\Public Folder Store (ANA)" because the user did not have the following access rights:

'Delete' 'Read Property' 'Write Property' 'Create Message' 'View Item' 'Create Subfolder' 'Write Security Descriptor' 'Write Owner' 'Read Security Descriptor' 'Contact'

The entry ID of the folder is in the data section of this event.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Uyarıyı araştırdım.
http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/313866
Gösterdiği yere baktım fakat everyone grubu tüm haklara sahip görünüyor.
Makalede Everyone grubu için sadece aşağıdaki özelliklere sahip olası gerektiğimi söyleniyor.
• Create named properties in the information store
• Create public folder
• Create top level public folder

Problem hala devam ediyor. başka bir öneriniz var mı?
teşekkürler

KAĞAN GENÇ
BİLGİ İŞLEM SORUMLUSU
TEKNİK DÖKÜM A.Ş.
Peykhane Sk. Büyük Birol İşhanı No:8/1
34126 Çemberlitaş İstanbul Türkiye
Tel : 0212 518 57 57
Faks : 0212 638 33 13
www.teknikdokum.com