Merhaba

Server 2012 r2 standart 'i fileserver olarak kullanıyoruz. su sekilde bir düşünelim; d:\ps3 diye bir folder var ve ortak kullanmasi gereken bir grup kullanıcı burayi kullanıyor. Benim sorunum kullanıcılar \\fileserver\ps3 yazarak servera erişiyorlar. ps3 klasörüne right click properties 'e gelip security tabinda yeni kullanıcı veya gurup eklemeye kalktiklarinda ekleme basarisiz oluyor bu durum olmasi gereken bir davranis. fakat kullanıcı ps3 'in içine yeni bir folder oluşturduğunda bu folderin security tabindan başka kullacılara allow veya deny yetkisi verebiliyor. biz böyle bir sey olsun istemiyoruz. Boyle bir durumda kullanıcı ortak erişmesi gereken kullanıcılarin bazilarina deny yetkisi verebiliyor. biz kullanicilarin hic bir sekilde permission sekmesinde değişiklik yapma yetkisi olsun istemiyoruz.

Yaptigim işlemler asagidaki gibidir.

Asagidaki sekildeki gibi bir share edilmiş folder'a security tabindan ozcan kullanicisi için read, write, modify yetkisi veriyorum.

1.jpg

Daha sonra Advanced 'dan authenticated users veya everyone için Change permission ve Take ownership yetkilerine deny kurali veriyorum.

2.jpg

Daha sonra "Replace all child object permission entyies whit inheritable permission entries forum this object " seçeneğini işaretleyerek ok diyerek kapatıyorum.

not : only apply these permissions.. kutucugunu işaretleyerek de denedim sonuc yine ayni.