Aşağıdaki eventleri incelemeniz isteyeceğim. Sorunum ise kısaca şudur.

DHCP server çalışmıyor ve internet çıkışı veremiyorum kullanıcılarıma

Windows Event Collector hizmeti, aşağıdaki hata nedeniyle başlatılamayan Windows Güvenlik Duvarı/Internet Bağlantı Paylaşımı (ICS) hizmetine bağlıdır:
Devre dışı olduğundan veya ilişkili etkin aygıt olmadığından hizmet başlatılamadı.

DHCP hizmeti DC üzerinde çalıştığını ve DHCP hizmeti tarafından başlatılan Dinamik DNS kayıtları ile birlikte kullanılmak için yapılandırılan kimlik bilgilerine sahip olmadığını algıladı. Bu önerilen bir güvenlik yapılandırması değildir. Dinamik DNS kayıtları için kimlik bilgileri, "netsh dhcp server set dnscredentials" komut satırı veya DHCP yönetimsel aracı kullanılarak yapılandırılabilir.

Ana tarayıcı kendisinin etki alanı için ana tarayıcı olduğunu sanan GATEWAY bilgisayarından NetBT_Tcpip_{BA2B4E77-E13F-451A-A ulaşım hizmeti üzerinden bir sunucu duyurusu aldı. Ana tarayıcı duruyor veya bir seçim yapılıyor.

Kırmızı olanda gateway diye söylediği benım ISA server'im DHCP için IP manuel verilmiş durumda. DHCP için eğer eth. kartimi once otomatik ip yaptıktan 1-2 dk. sonra tekrar elle konfigure ettiğimde DHCP düzgün çalışmaya başlıyor. Akabinde bir sure sonra tekrar bu hale dönüyor.

Sorunun DHCP den kaynakladığını sanmıyorum. Ama neden kaynakladığınıda anlamadım bir kaç yerde bu sorun ile ilgili cevap okudum ama update edilmeli gibi seçenekler gördüm.

Sistemim genel olarak en güncel konumda SP2 R2 server 2003 olarak çalışıyor.
AD yi yeniden kurmak gibi uzun bir işe girmek istemiyorum yardimci olursanız sevinirim.