Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar. Önce sistemimizden bahsedim. Sistemimizde 4 adet Ibm Server x3650 var ve bunlarda Windows 2003 Server R2 yüklü. Isa 2006 - Sql 2000 - Exchange Server ve "Terminal - Active D ve DC" birinde. Benim sorunum şu terminal server çok ağır çalışıyor. Eventlarda herhangi bir hata koduda yok. Networkte diğer serverlarda computer/properties/computer name deyince domain ismi olan gps.net görünüyor. Fakat Dc nin olduğu terminal server da aynı işlemi yapınca resimdeki hatayı veriyor. Yavaş çalışması consol üzerinde de geçerli yani network sisteminden kaynaklanmıyor. Sistem kendisi kasıyor. Üzerinde 3 Gb ram var ve 30 a yakın wyse thin client kullanıcısı bağlanıyor. Fakat dün defrag yaptım terminal servera sabahı mümkemmel çalışıyordu. Bügün geldim sabah kendi kendine reset attı. Bunu ilk kez yaptı bu arada. Loguda şu şekilde.

The previous system shutdown at 08:04:49 on 12.01.2008 was unexpected.

Tam olarak resetmi yedi görmedim ama tek log bu. Başka herhangi bir hata vermemiş ve write cache enable özelliğini kapatamıyorum. Kapatıyorum ayarlarından tekrar aktif ediyor. Otomatik olarak. Raid den zaten disable anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim tekrar iyi günler.