Merhabalar

Benim 2 lokasyonum var biri A.xxx.com.tr digeri B.xxx.com.tr A olan server global cat.serveri. B ise Add.Dc rolunde bunlar 512 gshdsl ile bagli.B serveri baglantiktan sonra site and servislerde herhangi bir ayar yapmadim.Default first site name altinda 2 server mevcut ip bloklari ayri ıp tanımlamasi yapmadim A serverinda su an per server 40 user cal lic ekli; B serverimda per server 20 cal lic ekli ama B serveri lic hatasi veriyor event ID 213 veriyor A serveri ile baglanti kurulamiyor diyor halbuki A serverinda licens logg servisi acik.Sorularim sunlar

1. 2 locasyon icin IP subnet tanımlaması yapıp,2 ayri site tanimlayip serverlari bu sitelari tasimam mı lazim ve transport ayarlarini rpc mi ip mi yapmam lazim (virtual pc lerle ayri ayri site lar tanımladigimda transportlari kendisi IP yaptı ama otomatik replike etmedi elle yapinca oldu RPC ye cekince 5 dk bir replike etti ) Bir makalede okumustum her site lar icin lisans server olusturun diyordu.Sitelarda herbiri için lisans server kendisi yapsam problemim duzelirmi.?

2.suan ki sistemde B lokasyonu icin GPO yaptigimda (GPO ilkesinin alindigi yer A gorunuyor) GPO calismiyor B lokasyonu için GPO ilkesinin alindigi yer B yapabilimiyim.

3.ADD dc li sistem oldugu icin ag komsularında hem A hemde B lokasyonundaki pc ler ayni havuzda gorunuyor .Sadece A dakiler A lokas. B dekiler B lokasyonunu gorebilir vaziyete nasıl getirebilirim.

4. A lokasyonuna Wsus kurdum updatelerini yaptı ama bilgisayarlar bolumune PC ler gelmedi.Client tarafında GPO yaptım help sayfasındaki gibi ama olmuyor Client tool calistirdigmda usewsusserver disable.....FAIL veriyor. (Wsus A Dc sinde kurulu sql yok standartdb MSDE kurulu ) ama diger GPO rule larim super calisiyor.

Yardımlariniz için Tesekkurler !!!