Merhaba Arkadaslar,

Win 2008 Server üzerinde Paylasim + Güvenlik Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum;

Active Directory Kurulu ve sistem yaklasık 10 kullanıcı var, ayrıca terminal server baglantısı da kurulu

Şöyle bir yapı oluşturmak istiyorum, her kullanıcının bir klasoru olacak kendi klasorune okuma, yazma, değiştirme yapabilecek ama diger kullanıcının klasorune girip sadece okuma yapabilecek, yazma ve değiştirme yapacamayak bir paylasim oluşturma calısıyorum, bundan farklı bir sistem var daha kullanıslı onlarıda belirtmenizi istiyorum,

Bütün Kullanıcılarım MentisUsers Grubunda Üyeliği bulunmaktadır.

Oluşturacagım Paylasim Yapısı

Paylasim ( Bu paylasim Klasoru bütün kullanıcılar görecek ve bu klasorun altında her kullanıcıya ait klasor bulunacak )

--> Ahmet (Bu Klasorde Sadece Ahmet Kullanıcısı Okuma, Yazma, değiştirme yetkilerine Sahip olacak, Diğer Kullanıcılar sadece Okuma Yapabilcek)

--> Serhat (Bu Klasorde Sadece Serhat Kullanıcısı Okuma, Yazma, değiştirme yetkilerine Sahip olacak, Diğer Kullanıcılar sadece Okuma Yapabilcek)

--> Bayram (Bu Klasorde Sadece Bayram Kullanıcısı Okuma, Yazma, değiştirme yetkilerine Sahip olacak, Diğer Kullanıcılar sadece Okuma Yapabilcek)

--> Ortak (Bu Klasorde bütün kullanıcılar Okuma, Yazma, değiştirme yetkilerine sahip olacaklardır.)

Arkadaşlar bu yapı kullanarak yardımlarınız bekliyorum, aslında Sharing + Security hakkında okuma yaptım ama nedense bir türlü olmadı

İyi Çalışmalar, Kolay Gelsin