Windows 7 ve win8 Yazdırma Sunucusu Özellikleri Form Silinmesi konusunda aşağıdaki adımları denedim fakat sorun hala devam ediyor bu konuda ne yapabiliriz ?
KULLANDIĞIM YAZICI genelde EPSON FX-890 fakat oki 3320 de kullanıyorum ondada sorun aynı WİN7 VE WİN8 desteği var. USB ve LPT portu da var her bağlandı şeklinde de sorun aynı.XP işletim sistemlerinde böyle bir sorun olmuyor. Malumunuz artık xp desteği kalmış durumda yeni lisanslar win 7 ve win 8 xp kullanamıyorum. ne yapmam gerekir.

yardım ve destekleriniz için teşekkür ederim

1 - Sistemdeki tüm yazıcıları sistemden kaldırmak için BURADA yer alan dosyayı indirip sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız.
2 - cleanspl.exe dosyasına sağ tıklayarak özellikler bölümünden uyumluluk sekmesine geçerekWindows XP (SP3) olarak ayarlayıp UYGULA ve TAMAM butonlarına tıklayınız.
3 - cleanspl.exe dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile çalıştırınız.
4 - Açılan pencerede "Computer Name" kısmını BOŞ bırakarak Clean Spooler botonuna tıklayınız.
5 - Karşınıza gelen sorulara YES / EVET gibi olumlu yanıtlar veriniz.
6 - İşletim sistemini yeniden başlatınız.
7 - İşletim sistemi açıldığında 2.reg dosyasına çift tıklayarak kayıt defterine başarıyla eklendiğini teyid ediniz.
8 - İşletim sistemini yeniden başlatınız.
9 - Yazıcıyı tekrar tanıtıp ayarlarınızı yaparak kontrol ediniz.