Merhaba arkadaşlar,

Benim için değeri büyük sizler için belki de cevaplanması çok kolay olacak ufak sorularım var. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır.Sorularıma gelirsek.Şirket içinde 30 a yakın pc var.Bu pc lerin yarısı için bir adsl hattı diğer yarısı için bir adsl hattı kullanıyoruz.Ve bunları 2 tane 24 lü switch le kullanıcılara dağıtıyoruz.Yani istek bu şekilde yoğunluk olmasın ve internet yavaşlamasın diye.Şimdi geçenlerde şirket için 500gb lık ethernet üzerinden çalışan bir disk aldık.Bunu bir switch e bağladım sorunsuz çalışıyor.Diğer switch kullanıcılarıda bu disk i görsün diye ftp ayarlarınıda yaptım ancak internet üzerinden büyük dosyalar indirirken çok zorluk çekiyorum. Acaba 2 switch arasında bağlantı yapsam ve ip leri elle versem daha sonra disk e ulaşmak istediğimde verdiğim ip leri değiştirsem mi diyorum yoksa bunun için başka bir yol var mı switch kullanırken?Bir de bu iki adsl hattını aynı switch ile birleştirip dağıttığı ipleri aynı yapıp kullanıcıları istediğim adsl hattına yönlendirmem mümkün mü?Biliyorum sorularım çok karışık oldu ama bende işin içinden çıkamadım.Sizce ne yapmalıyım?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.