Saygılar Mshowto ailesi

Ben server 2003 üzerine exchange server 2003 standart kurdum. Forest perp - domain prep - domain tanımı vs. bunları yaptım smtp connector tanımını yaptım.

Sonra owa da mail gönderdim bir userdan bir usera mail ulaştı.Outlook expresste de denedim oldu.Ama 10.40.77.1 nosunu verdim server a kendi local ağımda çalışıyor. microsoft Outlookta Gelen ve giden sunucu bölümüne static adsl ip mi yazdığım zaman hata veriyor pop3 hatası veriyor. Sondan 2 teste yani.

Artı olarak static ip mi yazdığım zaman misal 181.153.54.88/exchange dediğim zaman hata veriyor. Ama local dan herşey normal çalışıyor. Adsl de modemle iligili bir ayar yapmakmı lazım(adsl modemle ilgili hiç bir şey yapmadım ) yoksa exchange kurmayı mı beceremedik Allah var server local iyi çalışıyor ilk defa kurmama rahmen

Tek istediğim karş taraf benim static ip mi outlook a yazıp kullanıcı adı şifresi yazıdık tan send / receive yapabilsin sonra ben çalıştığın emin olunca diğer spam vs. ayarlarını yapıp dns lerimi yeni kurduğum bu sunucu ya yönlendirecem. Maksadım öğrenip sonra tam olarak hizmete sokmak.