Merhaba arkadaşlar;
elektirik kesintisinden dolayı exchange server ın edb ve stm dosyaları bozuldu. Daha önceden yaklaşık 12.5 gb olan dosyalar 2.5 gb a düştü ve mailbox store a artık mount olmuyor. Bu db den hayır gelmeyeceğini alnadım. ntbackup ile aldığım backup ve aynı backup ı hp backup storage atarak elimde olan backuplardan geri dönmeye çalışıyorum.
ntbackup ile aldığım backup ı exchane makin asında bir klasörde duruyordu ve onu belli zamanlarda hp backup storage server a yedekliyordum. Makina üzerindeki backuplardan ntbackup ile restgore etmek istediğimde geri dönemiyorum. Elektirik kesintisinden dolayı bu dosyanında hasarlı olabileceğini düşünerek daha önceden hp backup storage e aldığım yedeklerden geri döndüğümde de recovery yaptıramıyorum.uzantısı bkf olan dosyam üzerinde çeşitli programlar deneyerek düzeltme işlemi yaptım ama bir yazılım dışında bu işi yapan olmadı . Yazılımın Adı BKFRecovery 2.0 Bu program dosyayı inceliyor fakat lisanslı olmadığı için hard disk e yazamıyor.Elinde bu tür bir praogram olan arkadaşlardan veya bu durumda nasıl geri bönülebileceği konusunda fikri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.