Merhaba Arkadaşlar;

Şirketimiz bünyesinde Exchange 2003 kullanıyoruz.

Her kullanıcı kendi isteğine göre imza oluşturuyor kimisi şekil, kimisi animasyon oluşturuyor.
Bu da kullanıcılarda birlik ve bütünlüğün olmamasından dolayı şirket yapısına aykırı düşen durumlar nedeni ile beraberinde bir çok problemi getiriyor.
Ben kullanıcılara benim hazırlamış olduğum imzayı standart olarak kullandırtmak istiyorum ve her yeni oluşturulan kullanıcının bilgileri doğrultusunda da bu imza da otomatik bir şekilde oluşmasını istiyorum.
Bunun için öncelikli olarak kullanıcılardaki imzaları kaldırmam gerekli, kullanıcı sayısı fazla ve farklı locasyonlarda olduğu için tek tek gezmem mümkün değil bu imzaları tüm kullanıcılardan nasıl kaldırabilirim, bu imzayı exchange üzerinde nasıl oluşturabilirim ve tüm kullanıcılara oluşturduğum imzayı nasıl entegre edebilirim, bu entegrasyondan sonra hiç bir kullanıcının değişiklik yapamaması için ne yapmam gerekli ve benim hazırlamış olduğum imzanın devamında hareketli resim nasıl ekleyebilirim.

Konu ile ilgili bilgi paylaşımında bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.