Merhabalar ..
Mshowto ya bir kac hafta evel uye oldum ve elimden geldigi kadar .. konulari takip etmeye calisiyorum.
Exchange hakkinda bir sorunum var ..
siteyi aratip ve bu konu hakkinda bir kactane makele buldum
yeterince bilgi edinemedim .
simdi sorunum suku .. evimde bulunan bir Server 2003 Uzerine Kurulu Ad yapisi mevcut ve birde Ayni Makina ya Kurulu Exchange Server 2007 .. simdi benim yapmak istedigim olay su.. ISP m gelen mailleri evimdeki exchange server a gelip ve ben disaridan herhangi bir yerden evimde kurulu olan exchange sunucuya https://isim/owa yazdigimda Qutlook sayfasi cikip kullanici adi ve sifremi yazarak mailime girmek istiyorum .. forumdaki makeleleri bakarak bir kac sey yaptim .. Modemimden 25 ve 110 Portunu locale yonlendirdim 53 tcp ve udp portuda ayni sekilde dc y gelip host a kayiti ve mx kayitini yaptim ( sitenin hostuna gidip mx kayitlarini yonlendirdim ) makina uzerindeki pop3 servisini aktif ettim evimdeki ip sabit ip .. localdeki dns e host a kaydina kendi real ip mi girdim..
bunlardan baska yapmam gereken seyler nelerdir.birde exchange server uzerinde connector olusturmamiz gerekiyordu .. ama bu konu hakkinda da yardimci olabilirseniz cok sevinecegim ...