4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: address list taşıma,kayıt ekleme hk.

 1. #1

  Standart address list taşıma,kayıt ekleme hk.

  herkese selamlar,

  yakın zamanda exchange server 2003 kullanmaya başladık. herşey güzel çalışıyor ama şu adres listler hakkında bir iki sorum olacak.

  1. recipients/public folders altında bir address list oluşturdum ve bunu offline address list de default address liste ekledim. clientler outlook 2003/20007 programlarında menüden adres defterine tıklayınca görüyorlar oluşturduğum adress listi. ama adres defterinde yeni girdi yi seçip çıkan pencereden oluşturduğum address list i seçince bu adres defterinde girdi oluşturamazsınınız hatası alıyorlar. genel adres listesi içinde aynı hatayı veriyor. bunu nasıl çözüpde herkesin bu adress listesine adres eklemesini sağlayabilirim.

  not: public folder altında oluşturduğum address listin security kısmında domain user olan kullanıcılar ile authenticated kullanıcılara full yetki verdim. sahiplik verdim. miras alma dedim ama maalesef olmadı.

  2. exchange öncesi kullanıcılar outlook express/2003/2007 lerinde maillerini ve kişilerini tutuyorlardı. buradaki kişileri ve mailleri exchange üzerine nasıl alabilirim.

  3. outlok 2003/2007 de kişiler kısmında public folder daki adress listler gözükemez mi contact eklemek için yada görmek için adres defterini mi açmak lazım.

  şimdiden teşekkürler.
   

 2. #2

  Standart Ynt: address list taşıma,kayıt ekleme hk.

  mail atılacak kişiler AD de yenibir OU düzeni ile contac olarak oluşturulabilir, gerekirse açılan contac larda yeni oluşturulan bir gruba dahil edililir, ardından Exchange system manager üzerinde recipient/publicfolder/ altında new adres list oluşturabilir ve oluşturduğunuz adres list üzerinde properties/modify ile açılan pencereden oluşturduğunuz contac grubu/grupları ekleyebilirsiniz. Böylece outlooklarda "kime" butonuna bastığınızda oluşturduğunuz public adres listesini görülebilir ve içerisinden istenilen adreslere mail atılabilinir.

  Şirket içi ve dışı mailler birlikte olursa sorun olmaz derseniz sadece contac olarak eklersenizde şirket içi ve dışı mailleri bir arada görebilirsiniz. Yada benzer çözümlerde üretilebilinir.

  iyi çalışmalar...
   

 3. #3

  Standart Ynt: address list taşıma,kayıt ekleme hk.

  ama sorun 2000 e yakın adres kaydının girilmesi. eğer dediğiniz gibi ad üzerinde kayıt oluşturursam bu kayıtların sorgulamasında sorun olmazmı. ad ye yüklenmek ne kadar mantık lı? birde bu kaydı her kullanıcı nasıl girecek yetki vermektense outlook üzerinden adres defterine girmek daha uygun gibi.

  ne yaptıysam çözemedim bu sorunu.
   

 4. #4

  Standart Ynt: address list taşıma,kayıt ekleme hk.

  ad ye çok fazla bir yük getireceğini düşünmüyorum, ama adresleri outlook üzerinde tutma şansınız varsa tabiki uygunu olur.

  iyi çalışmalar..
   

Benzer Konular

 1. Exchange 2010 da Global Address List Güncelleme
  By gokselbostanci in forum Exchange Server
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 06-27-2011, 01:47 PM
 2. Kayıt defterinde RUN açılmıyor.
  By sezginalak in forum Microsoft Windows
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 04-03-2009, 09:52 AM
 3. Exchange 2007 address list hatası
  By pyton in forum Exchange Server
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-13-2008, 10:05 AM
 4. Ip kamera ip disk'e kayıt yaparmı
  By mu-rat in forum Genel
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-09-2008, 04:52 PM
 5. İkinci Bir Global Address List Oluşturma hk.
  By mutluozel in forum Exchange Server
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-08-2007, 12:24 PM

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Hakkımızda
MSHOWTO, herhangi bir firma ya da kuruluş ile bağı olmayan bağımsız teknik bir topluluktur.
Sosyal Medya Linklerimiz