İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Microsoft Office
  3. Mail Gönderdiğiniz Mail Adreslerine Bayram Tebriği Mesajı Oluşturmak ve Hazır Tebrik Mesajları
Trendlerdeki Yazı

Mail Gönderdiğiniz Mail Adreslerine Bayram Tebriği Mesajı Oluşturmak ve Hazır Tebrik Mesajları

053019_1325_MailGnderdi2.png

Hepimizin ayrı adres defterleri mutlaka bulunuyordur fakat aklınıza şöyle bir soru geliyorsa; gönderdiğim adresleri PC’de tespit edebilsem ve hızlıca tamamına tebrik maili/mesajı gönderebilsem, bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bu yazı içerisinde Outlook kullanarak mail gönderdiğiniz kişilerin adreslerine kolayca ulaşabilecek ve tamamına tebrik maili göndermek için gerekli adımların neler olduğunu bulacaksınız. Adres defterinizdeki kontakları kast etmiyorum tabi. Daha pratik bir bayram tebrik mesajı gönderimi nasıl yapılır ona bakacağız.

Özellikle bayramın yaklaştığı şu günlerde sanırım herkes bayram tebriği göndermek istemektedir. Bayram tebriğinizi hangi adreslere göndereceğinizi tespit etmeniz zamanınızı alabilir ve gönderimden vazgeçebilirsiniz. Peki size şunu sorsam, zaten kullandığınız Outlook uygulamasının arka planda oluşturduğu cache dosyasına ulaşabilseniz ve zaten mail gönderdiğiniz kişi listesini hızlıca alabilseniz ve 5 dakika da mail gönderebilir hale gelseniz, ne dersiniz? Bayram tebriği göndermek, ya da bayram tebriği için gerekli mail içeriğini oluşturmak sanırım daha hızlı zaten olamaz.

Adımlara geçelim. İlk olarak aşağıdaki linki kullanarak N2kEdit.exe uygulamasını indirin. Uygulama bir çok kişiden yaşlı, release tarihine bakmadım ama 10 seneden fazla süredir olduğunu biliyorum.

Nk2Edit uygulamasını bu linki kullanarak PC’nize indirin ve çalıştırın. Kuruluma ihtiyacınız bulunmuyor. Karşınıza aşağıdakine benzer bir ekran gelecek. Bizim kullandığımız ücretsiz versiyonu son 1000 mailleştiğiniz kişiyi getiriyor. Dilerseniz ücretli versiyonu ile bu limitasyonu kaldırabilirsiniz.


Resim-1

Ekran üzerinde tüm alanları seçin ve kopyalayın. Amacımız mail adreslerini barındıran bir kolonu tüm tablodan ayırabilmek.


Resim-2

Boş bir dosyası açın ve içine CTRL+V tuş kombinasyonlarını kullanarak yapıştırın.

Gereksiz kolonları temizleyin. Bu örnekte mail adresleri “F” kolonunda durmakta. O kolonu koruyorum.


Resim-2

NOT : Bundan sonra eski gönderdiğiniz maillerden elde ettiğimiz datayı filtreleyerek daha iyi hale getireceğiz. İsterseniz filtre adımlarını geçip son adıma gidebilir ve bayram tebrik mailil gönderebilirsiniz.

Bayram tebriği göndermek istediğiniz listeye Filtre uygulayın.


Resim-4

Kolonu seçip Dublicate satırları temizleyin.


Resim-5

Kalan son boş satırlar varsa, bunları tespit edip silin. Temizlemediğinizde filtre düzgün çalışmıyor.

Not : Data içerisinden şirket içi kişileri tamamen kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki filtre ile bunu gerçekleştirin.


Resim-6

BCC alanına CTRL+V ile yapıştırın. Hepsi bu kadar. Bayram tebriğinizi gönderebilirsiniz.


Resim-7

Bonus : Bayram tebriği gönderirken kullanabileceğiniz bazı görsellere aşağıdaki alandan ulaşabilirsiniz.


Resim-8


Resim-9


Resim-10


Resim-11

Bu konuyla ilgili sorularınızı https://forum.mshowto.org linkini kullanarak ulaşacağınız forum sayfamızda sorabilirsiniz.

Referanslar

www.mshowto.org

TAGs : bayram tebrigi, bayram tebrigi nasil gonderilir, bayram tebrigi mesajlari, bayram tebrigi karti, bayram tebrik karti, Nk2Edit, Nk2Edit nasil kullanilir, Nk2Edit nedir, , Nk2Edit ucretsiz, bayram tebrigi olusturma, toplu bayram tebrigi, bulk bayram tebrigi, toplu mail gonderim

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Emre Aydın, Üniversite öncesi tüm öğrenimini İstanbul’da, üniversite öğrenimini ise Kocaeli'nde tamamladı. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) Işık Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Üniversite sonrası Metis, Microsoft Türkiye, BilgeAdam gibi bilişim sektörünün farklı firmalarında Çözüm Danışmanı, Birim Müdür Yardımcı ve Birim Müdürü olarak görev almıştır. Son olarak Comparex Türkiye'de Birim Müdürü olarak çalışmış ve sonrasında tekrar Microsoft Türkiye çatısı altında Office 365'ten sorumlu teknik çalışan olmuştur. Uzmanlık alanı olan Microsoft Exchange Server, Office 365, Microsoft EMS, Windows Server ve Microsoft Azure konularında birçok kişi ve firmaya teknik eğitim vermiştir. Özellikle  Türkiye’nin önde gelen firmalarında Mesajlaşma Teknolojileri üzerine başarılı projelere imza atmıştır. Türkiye'nin en büyük ve uzun soluklu bilişim portali olan MSHOWTO’yu 2005 yılında kurmuş, portalin isim ve fikir babası olmuştur. Halen MSHOWTO’da yönetici olarak portalın birçok kişiye ulaşmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Microsoft Office 365 alanında MVP olan Emre Aydın, Türkiye’de 11 kez üst üste MVP seçilebilme başarısı gösteren iki MVP’den birisidir. Birçok üniversite, etkinlik ve lansmanda konuşmacı, moderatör olarak yer almıştır. Sahip olduğu bazı sertifikalar: MVP | Office 365 | Since 2006 MCT | Since 2005 MCSD | Azure Solutions Architect MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform MCSA | Office 365, Server 2012, Server 2016, Cloud Platform MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM P-Seller Intelligent Cloud | EMS Amazon | AWS Certified Solutions Architect - Associate

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. emre_avatar

    Çok zor bir şekilde yapmışsınız. Adres mektup birleştirme ile 1 dakikada gönderebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir