4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Asp.Net Mvc5 publish ederken yaşanılan sıkıntı

Question Asp.Net Mvc5 publish ederken yaşanılan sıkıntı

Merhaba arkadaşlar boş bir Asp.net mvc 5 projesi hazırladım, merhaba dünya yazıyor klasik olarak bu projem localhost ve azure platformunda sıkıntısız yayınlayabiliyorum. Yalnız kendi satın aldığım hostingde yayınlayamıyorum. Visual studio içerisinden publish ediyorum.

publish seçeneklerim

Publish bittikden sonra filezilladan publish etmek istediğim dizinin görüntüsü

Sonuçta bomboş bir proje aldığım hatalar ise

Kod:
    The source code that generated this unhandled exception can only be shown when compiled in debug mode. To enable this, please follow one of the below steps, then request the URL:

1. Add a "Debug=true" directive at the top of the file that generated the error. Example:

<%@ Page Language="C#" Debug="true" %>

or:

2) Add the following section to the configuration file of your application:

<configuration>
       <system.web>
           <compilation debug="true"/>
       </system.web>
    </configuration>

Note that this second technique will cause all files within a given application to be compiled in debug mode. The first technique will cause only that particular file to be compiled in debug mode.

Important: Running applications in debug mode does incur a memory/performance overhead. You should make sure that an application has debugging disabled before deploying into production scenario.

Stack Trace: 

[SecurityException: Request for the permission of type 'System.Security.Permissions.SecurityPermission, mscorlib, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed.]
       System.Security.CodeAccessSecurityEngine.Check(Object demand, StackCrawlMark& stackMark, Boolean isPermSet) +0
       System.Security.CodeAccessSecurityEngine.Check(CodeAccessPermission cap, StackCrawlMark& stackMark) +34
       System.Security.CodeAccessPermission.Demand() +46

İşin içinden çıkabilmek için denediklerim

• Trust leveli medium yapınca ne localde ne hostingde çalısıyor ( zaten hostingde hiç çalıştıramadım) Full yapınca localde çalısıyor yine hosting tarafında birşey yok..

• Bazı dll dosyalarını copy local true yaptım sonuç aynı

• Hosting sağlayıcımla konuştum trust leveli medium yap, full istiyorsan vds al dedi aylık 40 dolar felan, çok büyük bir projem varya vds alayım.

• Son olarak code first ile oluşturduğum veritabanı ile bir projem vardı onu azure'da hiç birşey ayarlamadan sorunsuzca publish ettim, fakat bomboş bir projeyi satın aldığım farklı bir hostinge yüklerken böyle sıkıntılarla karşılaşıyorum.

Birçok yere yazdım sonuç alamadım. Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Filezilladaki görünüme dikkatinizi çekmek isterim şüphelendiğim tek yer orası. Sadece Http ve Logs klasörleri var. Acaba farklı bir klasör mü açıp yüklemem lazım bilemedim yada herhangi bir eklenti yazılımmı yüklemem lazım hostinge ?
    şimdiden teşekkür ederim.

index.asp ya da benzer dosya ile mi anasayfayı çekiyorsunuz? farklı bir dosya kullanıyorsanız hosting şirketi o dosyayı tanımlamamış olabilir.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Emre bey .asp uzantılı bir sayfam yok. hepsi cshtml uzantılı, normal domain www .gokhan cevik.com.tr adını yazarak siteyi açtığımda böyle hatayla karşılaşıyorum. gokha ncevik.com.tr/Index yazıyorum yine bir sonuç yok. Yani sırf denemek için boş proje oluşturdum. Bir tane Home controller'im var içindeki Index action resultdan bir view oluşturdum. publish ettim, yine başarılı olamadım. Şuan zaten normal elle yazdığım bir htmli koydum http klasörünün içine o çalışıyor

Anladım, yüksek ihtimalle .cshtml uzantısına hosting şirketiniz izin verdiğinde siteniz görünmeye baslar.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Bu Konudaki Etiketler