Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Windows 8.1 de Visual Studio 2013 update 2 sorunu

Standart Windows 8.1 de Visual Studio 2013 update 2 sorunu

Merhabalar,

Windows 8.1 işletim sistemi kurulu laptopuma Visual studio 2013 update 2 yi ne zaman kursam restart ettikten sonra Windows logosu takılıp kalıyor. Neden kaynaklandığı hakkında bilgisi olan var mı ?

Selamlar

Windows SDK for Windows 8.1

Şunu indirip kurup sonucu yazar mısın ?

İyi çalışmalar
    Impossible Is Nothing

Aynı sorun bende visual studio 2012 oluşmuştu işin içinden çıkamadım. Sistem eğitimi alırken hyper-v kullanmam gerekti aynı sorun çıkınca uzunca araştırdım. Sonuç olarak laptop'un wifi kartı hyper-v ile çakışıyormuş iki ay kadar uğraştım sonra sonuca ulaştım. Tavsiyem wifi kartı biostan devre dışı bırak bırak öyle dene bilgisayar açılacak mı? Açılıyorsa bilki wifi kartını değiştirmen gerekecek yok hala devam ediyorsa sorun biostan diğer ek donanımlarıda kapatıp teker teker dene büyük ihtimalle sorunun çözülecektir. Update ile sdk paketi geliyor windows mobile similasyonu için hyper-v açılıyor o yüzden bu sıkıntıya düşüyorsun.
    Benim kullandığım cihaz HP Probook 4540s modeli idi. Wifi kartın chipseti Ralink'ti. Sonuçları paylaşırsan tekrar sevinirim..

Selamlar

Tabi bu durumda laptopun sanallastirmayi desteklemesi hyper v ortamini calistirmasi gerekli

Alıntı absurdmedya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende visual studio 2012 oluşmuştu işin içinden çıkamadım. Sistem eğitimi alırken hyper-v kullanmam gerekti aynı sorun çıkınca uzunca araştırdım. Sonuç olarak laptop'un wifi kartı hyper-v ile çakışıyormuş iki ay kadar uğraştım sonra sonuca ulaştım. Tavsiyem wifi kartı biostan devre dışı bırak bırak öyle dene bilgisayar açılacak mı? Açılıyorsa bilki wifi kartını değiştirmen gerekecek yok hala devam ediyorsa sorun biostan diğer ek donanımlarıda kapatıp teker teker dene büyük ihtimalle sorunun çözülecektir. Update ile sdk paketi geliyor windows mobile similasyonu için hyper-v açılıyor o yüzden bu sıkıntıya düşüyorsun.
    Benim kullandığım cihaz HP Probook 4540s modeli idi. Wifi kartın chipseti Ralink'ti. Sonuçları paylaşırsan tekrar sevinirim..

Abicim bu kadar mı tesadüf olur Hp 4540s raailnk wifi kartı illa bunu devre dışı mı bırakmam gerekiyor güncelleme felan olmuyor mu?

Hyper-V yi destekliyor, sanallaştırma da. Hp 4540s modeli, absurtmedya arkadaşın dediği gibi heralde yarın sabah wifi kartını devre dışı bırakıcam ama başka türlü çözümü yok mu acep wifi dan bağlanıyorum ağa

Selamlar , wifi'yi disable etmek yerine aşağıdaki ekran goruntusunde olduğu gibi external bağlı hyper-v virtual switch'in kullandığı fiziksel NIC'i değiştirip sorunu çözebilirsiniz
    Ekli Resimler Ekli Resimler
    Impossible Is Nothing

Alıntı Servan ORAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar , wifi'yi disable etmek yerine aşağıdaki ekran goruntusunde olduğu gibi external bağlı hyper-v virtual switch'in kullandığı fiziksel NIC'i değiştirip sorunu çözebilirsiniz
    Ama şöyle bi sıkıntı var ilk yükleme de restart ettikten sonra takılıp kalıyor. Her halükarda Windows'u açabilmem için öncelikle kurulumdan önce devre dışı bırakmam gerekir diye düşünüyorum ama açıldıktan sonra denerim bahsettiğinizi ama ek dosyası çok küçük okuyamıyorum

Teşekkürler bi deneyim yüklemeyi yaptıktan sonra