4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Vm Guest Replica Problemi

Standart Vm Guest Replica Problemi

Merhabalar;

ESX hostumda bulunan guestleri içeride farklı bir lokasyona veeam ile 5 dakikada bir replike yaptırıyorum. SQL sunucumu replike yaptıktan sonra delete snapshot kısmında (%99) da takılıyor ve çok uzun sürüyor. Yaklaşık 2 saat %99' da bekliyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim. Guestin boyutu büyük olduğu için mi ? Aradaki bağlantı 1 Gbps fiber.

Merhaba Salih,
    Sorun yaşamadığın herhangi bir vm ile sorun yaşadığın SQL arasında ciddi bir data farkı var mı?
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

Salih Hocam Sorun Guest in kaynakları ile olabilirmi ? Birde Node un kaynaklarını bir kontrol etmeni öneririm .

Merhaba Salih,
    Geçen senin olayına benzer bir sorun ile karşılaştım. Sorunun çözümünü ise şöyle sağladım.
    Yapımızda Netapp backup ünitesi var ve vCenter bünyesindeki tüm vm'lerin backupını alıyor. Backup alırken snapshot oluşturup siliyor. Birkaç makinede snapshot silme işleminin normal süreden fazla olduğunu gördüm ve bu makinelere baktığımda, daha önceden oluşturulmuş bir veya daha fazla snapshot gördüm. Bu snapshotları sildikten sonra backup sonrası oluşan snapshotların silme süresi düzeldi.

işine yarayacağını düşündüğüm bir link var incelemeni tavsiye ederim.

Snapshot removal issues of a large VM | view topic
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı