7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Acil Yardim!!! VS 2013 - SQL Server - TFS - DevExpress

Question Acil Yardim!!! VS 2013 - SQL Server - TFS - DevExpress

Merhabalar. C# ve SQL ile program gelistirmek istiyorum. Ve tabii baska dillerdede. Su anda PC de hic VS yok. Bazi sorularim olacak soyleki:
    1-)Visual Studio 2013 yuklemek istiyorum. Ekstradan SQL Server (2012 veya 2008) yuklememe gerek var mi? Cunku VS 2010 kullanirken SQL Server 2008 i ayrica yukluyorduk acaba VS 2013 icinde gerekiyor mu? Ve tabii gerekiyorsa ilk once SQL (2008 - 2012 ?) yuklemem gerekiyor dimi?
    2-)VS Ultimate 2013 mu yoksa VS Professional 2013 mu yukleyim? Aralarindaki farklara deginirseniz sevinirim.
    3-)Ayrica DevExpress - TFS (Team Foundation Server) da yuklemek istiyorum. Toplarsak; VS ... 2013 - Sql Server ... -DevExpress - TFS => Tum bunlarin kurulum siralamasi nedir?
    4-)Download Overview Burdan
    Visual Studio 2013 90 günlük ücretsiz deneme kismindan eger VS Pro 2013 yuklersem hangisini yuklemem gerekiyor?
    Güncelleme 2 ile Visual Studio Professional 2013 mu? Visual Studio Test Professional 2013 mu?
    Ve tabii 90 gunden sonra VS 2013 kullanamaz miyim?
    5-)Ayni linkte (Ek yazılım & Visual Studio Güncelleştirmeleri)
    kismindan yuklemem gereken var mi? Ve tabii yukleme siralamasinda bunlarida belirtir misiniz?

Merhabalar,

VS 2013 kurduğunuz sırada SQL Server 2012 bileşenleri de içerisinde yüklenmektedir. Dilerseniz sadece veri tabanı yönetimi için Download Microsoft® SQL Server® 2012 Express from Official Microsoft Download Center adresten SQL Server 2012 Management Studio indirip kurabilirsiniz.
    VS Prof. ile Ultimate sürümü arasındaki farkı şöyle söyleyebilirim, kurmak istediğin uzantı paketlerini professional altı sürümler desteklemez, işe yeni başladıysan professional kullanabilirsin ultimate en gelişmiş özellikleri içerir ve çok fazla özelliği mevcut.
    Kurulum sıralamasını VS-SQL-TFS-DevExpress olarak yapmanı öneririm. VS Pro 2013 kurmanızı tavsiye ederim süresi bitince kullanamazsınız. Eğer ücretsiz kullanmak isterseniz Express sürümler mevcut onları kullanabilirsiniz. İhtiyacınız oldukça ek yazılımlardan mesela Azure uygulamaları geliştirmek isterseniz ihtiyaca göre paket indirebilirsiniz. Bu aşamada söylenenleri kurmanız yeterlidir.

Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim
    Impossible Is Nothing

Cok tesekkur ederim cevapladiginiz icin. Fakat su link te : İlk önce Visual Studio 2010 mu Sql server 2008 r2 kurulumu yapılmalı .
    Sizin verdiginiz cevabin tersi soyleniyor. "Ama genellikle SQL Server kurulumu ilk olarak tercih edilir. Eğer SQL Server 2008 R2 kuracaksanız, Visual Studio kurarken SQL Express kurulumunu seçmemeniz gerekebilir. bunun için Visual Studio kurarken Full kurulum yerine Custom seçtikten sonra, gelen seçeneklerden SQL Express' in işaretini kaldırmanız gerekir."
    Kafam karisti simdi cevabiniz ne olur bayim?

Ve bu cevaptaki gibi VS 2013 kurarken Full installation yerine Custom secip SQL Express'i unselect yapiyim dimi?

Merhabalar

Ben kurulumlari yaparken belirttigim yolu izliyorum. Unselect yaparsaniz visual studio icerisinde gelen sql server yapisini kapatmis olursunuz ve sql server full kurulum yapmaniz gerekir.

Tesekkurler

Tekrar merhaba
    Peki unselect yapmayip hem VS daki SQL (full) ayni zamanda SQL Server full kurarsam cakisma olur mu? Her ikisinide incelemek istiyorum cunku. Tabii ilk once VS daki SQL'i kullanicam daha sonra isim bitince SQL Server'i yukliycem. Tesekkurler.

Hayır birbirleriyle çakışma yaşamazsın sebebi ise VS kurulan SQL Express olması ve aynı zamanda SQL SERVER ile SQL Express arasında instance farklı olmasıdır. Yani bağlanırken ve kullanırken sorun yaşamazsınız.

Teşekkürler
    Impossible Is Nothing