10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ağ Paylaşımı ve SQL Server Yok veya Erişim Engellendi Problemi

Standart Ağ Paylaşımı ve SQL Server Yok veya Erişim Engellendi Problemi [ÇÖZÜLDÜ]

Merhabalar,
    Bizim şirketimize özel olarak yaptırdığımız bir yazılım var. Tıpkı LOGO programı gibi, ağ paylaşım klasörü üzerinden çalışıyor.
    SQL Express 2005 üzerinden .bak olarak backupını aldığım database'i SQL Server 2012'ye restore ettim, yazlımın olduğu klasoru de Server 2012'ye taşyıp paylaşıma açtım. Bu programın kendi içinde ayarlar.ini isimli bir dosya var onu da yeni server ve sql'e göre güncelledim.

Local'de çalışan yazılım ağ üzerinden her hangi bir bilgisayardan bağlanıldığında,
    "Servera bağlanırken aşağıdaki hata oluştu". [DBNETLIB][ConnectionOpen (Connect().] SQL server yok veya erişim engellendi." uyarısı alıyorum.

Network configuration manager'den gerekli tüm ayarları yaptım. 127.0.0.1 yerine makinaya atadığım özel ip adresini de yazdım, Firewall'dan 1433 portuna izinde verdim, yetmedi Firewall'ı kapattım ancak bunlara rağmen bu cins hatayı almaya devam ediyorum.

Programı yapan şahıslara ulaşamıyorum bu nedenle SQL bilen kişilerden destek talep ediyorum.

Saygılarımla.
    Konu fatihizm tarafından (05-23-2013 Saat 12:23 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Sorun çözüldü

Selam;
    Kullandığınız program sql üzerinden sa bilgileriyle mi ulaşıyor yoksa kendine ait userlarla mı ulaşıyor ( benim düşüncem kendi userları ile erişim yapıyor )
    Eğer kendi userları ile erişim sağlıyorsa; o userların yetkilerini o db uzerinden erişimlerini kontrol eder misin.
    Kolay Gelsin.

Merhaba Ahmet Hocam,
    sa kullanıcısı ile ulaşıyorlar. clientlara her hangi bir kurulum yapılmıyor. Ağ paylaşımı üzerinden DEVREMULK.exe dosyasına çift tıklayıp "çalıştır" seçeneği ile dosyayı açıyorlar.

bahsettiğim ayalarlar.ini dosyası şu şekilde,

[Ayarlar]
    SERVER=192.168.2.243\SQLSERVER
    DBKULLANICI=sa
    DBSIFRE=FSNetwork^+%
    DBNAME=DEVREMULK
    [FrmRehber]
    Genislik=782
    Yukseklik=482
    Sol=292
    Ust=123

network security anlamında bir değişiklik yapıldı mı?
    Eğer yapılmadıysa, odbc veri kaynaklarından sql sunucunuzu manuel olarak ekleryip bağlantıyı ve ayarları kontrol edip, bu işlemden sonra tekrar dener misiniz?
    İyi Çalışmalar

Ahmet Hocam,
    Dediklerinizi aynen yaptım hatta hem x86 hem x64 ODBC'ye ekledim ancak halen aynı hatayı alıyorum. Bağlantı testleri başarılı ama network'den maalesef bağlanmıyor.

Microsoft SQL Server ODBC Driver Version 06.02.9200

Running connectivity tests...

Attempting connection
    Connection established
    Verifying option settings
    Disconnecting from server

TESTS COMPLETED SUCCESSFULLY!

Ahmet hocam merhaba,
    Nihayetinde sorunu çözdüm. SQL Server 2008 R2 ve SQL Server 2012'e bağlantı sağlanabilmesi için programın INI uzantılı dosyasının konfigürasyon ayarlarında aynen şu şekilde işlem yapılması gerekiyor.

SERVER-IP ya da ADI\SQLSERVER ADI,1433

Server ip'sinin yanına \ işareti koyup SQL SERVER ADI'nı yazıp en sonuna virgül koyarak portu eklemek gerekiyor. SQL Server'in portu genelde 1433 olduğu için ,1433 yazarak sorunu çözebiliyoruz.

Yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim. Konuyu kapatabiliriz.

Geri dönüş için teşekkür ederiz....

Alıntı fatihizm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet hocam merhaba,
    Nihayetinde sorunu çözdüm. SQL Server 2008 R2 ve SQL Server 2012'e bağlantı sağlanabilmesi için programın INI uzantılı dosyasının konfigürasyon ayarlarında aynen şu şekilde işlem yapılması gerekiyor.

SERVER-IP ya da ADI\SQLSERVER ADI,1433

Server ip'sinin yanına \ işareti koyup SQL SERVER ADI'nı yazıp en sonuna virgül koyarak portu eklemek gerekiyor. SQL Server'in portu genelde 1433 olduğu için ,1433 yazarak sorunu çözebiliyoruz.

Yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim. Konuyu kapatabiliriz.
    Üstad benim de tam aynı bir derdim var, biraz daha ayrıntı verebilir misin?

Ben de SQL Server 2012 kurdum ama ağ üzerinden diğer makineler bağlanamıyor

Ekran Alıntısı.JPG

ini dosyasının adı nedir? yardımcı olabilir misiniz?

HAYALBERT Merhaba,

Fatihizm konu ile ilgili dönüş yaptı mı acaba aynı sorunu bende yaşıyorum

Merhaba
    Aynı sorun bendede var çözümüne yardımcı olabilecek varmı ?
    buy instagram followers cheap $1 <<<<<<<---------- is one of the most popular providers in the world with its 24/7 live support. Our services include providing followers, comments, likes, and auto-likes at reasonable prices.