4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Restricted Group GPO Çalışmıyor

Standart Restricted Group GPO Çalışmıyor

Arkadaşlar Merhaba. Ne yaptıysam server 2012 DC oluşturduğum Restricted grup policy i Win 7 client de çalıştıramadım. İzlediğim yollar şu;

Server 2012 DC de Group Policy Management üzerinde Computer configuration altında policies > Windows Settings > Security Settings > Restricted Groups üzerinde Administrator adında bir group oluşturdum ve bu gruba resimde de göründüğü gibi kullanıcıları dahil ettim. Akabinde bu GPO yu benim geçerli olmasını istediğim OU ya linkledim. Sonrasında hem DC tarafında hem de Client tarafında gpupdate /force komutu verdim ama nafile. Client tarafında bulunan Administrator grubu benim Eklediğim grup ile güncellenmiyor aynı şekilde kalıyor. Sorun ne olabilir işin içinden çıkamadım. Yardımlarınızı rica ederim.

DC Ekran görüntüsü;
    DC.jpg

Client Ekran görüntüsü;

Client.jpg

Sorunu çözdüm. Group ismini Administrators yazmak yerine Administrator yazmışım. Belki başka bir arkadaşın işine yarayabilir

Geçmiş olsun

Emre Aydın
    MVP | Office 365
    MCT | Since 2005
    MCSE | Messaging
    P-Seller
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Teşekkür ederim hocam