3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Dns Cache

Standart Dns Cache

Merhaba,
    bir türlü çözemedim durumu,sunucuda yüklü domainler farklı yabancı isimdede çıkabiliyor,
    dns cachede hiç tanımlamadığım ip ve dns adresleri var,
    eset ve malwarebytes ile tarattım bir şey çıkmadı,
    dnsclient servisini devredışı bıraktım,yine aynı şekilde,
    dnscache temizliyorum lakin temizlenmiyor yine beliriyor.
    sunucudan sürekli bazı ip adreslerine çıkış malwarebytes sürekli değişik ip adreslerini göstererek zararlı internet sitesi engellendi uyarısı vermekte,
    ekran görüntüsüne bakarmısınız,sorunumun çözülmesi için yol gösterecek bir yardımınız olabilirmi

2016-03-01 dns.jpg

merhaba,
    DNS update şeklinizi secure a çekiniz. sanırım DNS dışarı açık ve üzerinde kayıt oluşmasına izin veriyor. Ayrıca DNS best practice Anaylzer ı çalıştırıp sonucu gözlemlemenizi öneririm. birde sunucu internete direkt çıkmasın sadece ilgili portlara izin verin mesela DNS için 53 gibi
    Everything that has a begining has an End...

Teşekkür ederim,yardımınız için
    Virüs olmadığı ve Dns ile ilgili şüphelerim artınca,DNS Recursion özelliğini kapalı tutmak gerektiğini anladım,sunucudaki 1 gbit internetin bazen yavaşlayıp yanıt veremez hale gelmesininde temel nedeni buymuş. Tabiki kullandığım dns adresinde sorun oluyor sanıyordum, şu an artık bir problem kalmadı,Bana göre tüm sunucularda bu özellik kapalı olmalı ,DNS kuvvetlendirmeli DDOS saldırılarına sunucularımızı neden kurban verelim,
    recursion.jpg