6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Çökme sonrası Additional Domain Controller tanımlamasında yapılması gereken işlemler?

Standart Çökme sonrası Additional Domain Controller tanımlamasında yapılması gereken işlemler?

Windows Server 2012 Active Directory Additional Domain Controller yüklü server ım çöktü. Servera yeniden Windows Server 2012 R2 standart yükledim. Additional Domain olarak tekrar yapılandırmak istiyorum. Sorum, Active Directory Domain Controller yüklü Windows Server 2012 işletim sistemli serverımda neler yapmalıyım? Active Directory User and Computers penceresinde Domain controllers ı seçtiğimde çıkan ADC yi silmem yeterli mi, Computers te ADC serverımın adını da silmeli miyim? DC yüklü servera zarar vermek istemiyorum.

Ayrıca DC serverım (IP=10.0.0.4) ile ADC serverım (IP=192.168.2.100) farklı IP bloklarındalar. ADC serverı DC nin olduğu IP bloğunda Additional a katıp sonradan farklı IP bloğuna taşıdığımda IP sini 192.168.2.100 olarak atasam sorun olur mu?

Teşekkür ederim.

Merhaba,
    İsim ve ip bilgileri aynı olacaksa ,user computer altından temizlemeniz yeterlidir. Farklı olacaksa eğer , dns kayıtlarından , dhcp den vd yapılandırmalardan düzgün bir şekilde kaldırmanız gereklidir.

2. sorunuz için networkler kendileri arasında pingleyebiliyor mu birbirlerini ? locasyonlar farklı mı , biraz detaylandırır mısın.

İyi Çalışmalar

Merhaba Ahmet Bey,
    Cevabınız için teşekkür ederim. IP ve Server adı aynı olacak. Tüm server açılışları da aynı kullanıcı adı ile yapılıyor. Farklı bir User adı yok. Silmem gereken sadece ADC nin Computers daki adı mı? VD yapılandırması VHD midir?

2. soruda serverlar birbirine TTVPN Fiber internet ile bağlı. Ping atabiliyorlar. Sıkıntı yok. DC şişlide ADC Avcılarda.

Computers altındaki bilgisayar ismini , Domain Controllers altını temizleyin yeterlidir.

Teşekkür ederim.

Ahmet hocaya ek olarak bende bir şey eklemek istiyorum eğer dedikleriyle de olmazsa metadata cleanup deneyin ;

Active Directory Metadata Cleanup (tr-TR) - TechNet Articles - United States (English) - TechNet Wiki