2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: ns1.domain.com ns2.domain.com diye yapılandırma yapmak istiyorum ancak.

Standart ns1.domain.com ns2.domain.com diye yapılandırma yapmak istiyorum ancak.

merhaba 2-3 yıl kadardır programcıyım. System konusunda baya bilgi açığım mevcut. Azure üzerinde bizspark ile bize verilen bakiye içinde kendi windows sunucumuzu kurmak istiyorum. iis falan tamam. Tek sorunum domainler ns1.domain.com ns2.domain.com diye veremiyorum. VPS içerisine dns server kurdum. o domain için gerekli a ns ve mx kayıtlarını yaptım. hatta hazır paneller kullanra da defalarca ayrı serverlarda denedim. Cloudservice den udp ve tcp 53 portunu açtım. ihs den nameserver olustur diyip ns1.sanalmedikal.net ns2.sanalmedikal.net kısımlarına sunucu public ip adresimi yazdım. ancak olmuyor. örnek vereyim hamileurunleri dot com host ediliyor. ns1.sanalmedikal.net ns2.sanalmedikal.net de dns bilgilerim. ancak hamileurunleri.net dediğimde gireimyourm.
    eğer ihs den dnszone açar ordan cname a ve mx kayıtlarını girerrsem o zaman sorunsuz calısıyor. yani dns yapılandırmam sorunlu. ancak sorunum nedir bir türlü çözemedim. windows server 2008 ve 2012 de de denedim.

Hoster ın firewall una takılıyorsunuzdur. 53 UDP ve TCP yi DNS server ınızda açtıysanız, DNS Server uzerinde gerekli işlemleri yaptıysanız ve Hoster ınızdan NS satın alıp gerekli yonlendirmeyi yaptıysanız sorun olmaması gerekli. Düzgün konfigurasyon için profesyonel destek alın derim.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn