Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Server 2012 WSUS Hatası

Ahmet Bey;

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim bugün resmen bana ayırdınız

localhost diye çağırdığımda iss cevap vermekte yinede olabilecek benzer sorunlardan solayı iss ve wsus rollerini kaldırdım ve tekrar kurdum ama sonuç değişmedi ( aktif bir sunucu olduğu için restart edemedim )
    Daha sonra kurarken iss i full şekilde kurmayı denedim ama yinede sorun giderilemedi

Merhaba;
    İşimiz yardımcı olmak , ondan dolayı bu forum var
    Wsus rol bazlı bir uygulamadır remove edilmesi için restart edilmesi gerekir sağlıklı kaldırma işleminiz yapılması için.
    http://system derken aynı network'te bulunan başka bir makina üzerinden sizin wsus serverın ıss'ini erişebiliyor musunuz.Eğer erişim sağlayamıyorsanız windows frewall settings kısmına gelin, advanced settings inbound rule ve outbound rules ayarlarından 80 ,443 ve 8530 numaralı portlara izin vererek dener misiniz.
    Kolay Gelsin

merhaba
    Gece sunucu üzerindeki rol ü kaldırıp restart ettim tekrar denedim ama sonuç malesef aynı durumda Networkteki başka makinalardan sunucunun iss ine ulaşabiliyorum az önce tekrar denedim.

Durukan selam,

.Net 4 ya da .Net 4.5 yüklü mü bu Server 2012 üzerinde? Sıkıntı yaşatıyor sanki .net.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Emre Hocam Selamlar ;

.Net 4.5 yüklü durumda

açıkçası .net i uninstall edin derim. çözüm olabilir. yaşadıgınız durum normal değil.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Ben WSUS için SP1 bekliyorum. haftalardır aynı hataları bende alıyorum, kaldır/kur gına geldi artık. Ama benim de ek olarak şöyle bir sorum var.
    Farklı firmalarda aynı işi yaptığımız bir arkadaşım Windows ve Office dosyalarının, büyük boyuttaki güncellemelerini download etmiş.
    Ben bu dosyaları kendisinden aldım, sistemlerimiz de, pclerimizde bire bir aynı. Bu aldığım güncellemeleri Client bilgisayarlara nasıl gönderebilirim?

Merhaba Fatihizm,
    Almış olduğunuz güncelleme paketlerini, WSUS'un indirdiği güncellemeleri kaydettiği yere atarsanız, WSUS panelinin içinde bu güncellemeleri görüp ilgili makinelere bu paketleri yükleme şansınız mevcut.