2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: 2008 R2 Terminal Sunucuda Print Management' de Yazıcılar Çevrimdışı görünüyor.

Standart 2008 R2 Terminal Sunucuda Print Management' de Yazıcılar Çevrimdışı görünüyor.

Merhaba Arkadaşlar,

11 yıldır Terminal Sunucu yönetiyorum ancak iki gündür karşılaştığım soruna hiç bir çare bulamadım. Sorun şöyle.

Kullanıcılar bağlanıyor ve işlemini gerçekleştiriyor, çeşitli bir çok nedenden dolayı oturumunu sonlandırıyor yahut idle time olunca yeniden bağlanıyor. Ne olursa olsun hepimizin bildiği gibi yazıcıların bağlantıları kesilir yeniden bağlandığında oturuma yazıcılar geri gelir. İşte böyle olmuyor. Kullanıcının otrumu ne şekilde sonlanırsa sonlansın yazıcıları düşmüyor ve kısa bir zaman içinde de tüm yazıcılar Offline oluyor ve artık yazdırmak istenildiğinde hiçbir yazıcı görünmüyor.

Sorunu geçici olarak sadece şöyle savuşturabiliyorum. Terminal Sunucuda ( Server 2008 R2 ) registry e giriyorum. HKEY_LOCAL_MAVHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Print\Printers anahtarının altında bütün Offline olan yazıcıları siliyorum ve bir defa sunucuyu yeniden başlatıyorum ve herşey normale dönüyor. Ancak bunun kalıcı çözümünü nasıl bulacağım bilemiyorum.

iki gündür hiç bir çare bulamadım. Sadece kalıcı olarak uygulayabildiğim işlem de bu linkteki işlem https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/2655998. ancak bu da faydalı olmadı.

Yardımcı olabilir misiniz?

TS'e sadece 1 user bağlı iken de aynı durum geçerli mi?

Driver ları kaldırıp tekrar yükleyince sorun devam ediyor mu?

Güncel driver var mı?

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn