2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Server2008 R2'ye hosting kurulumu?

Question Server2008 R2'ye hosting kurulumu?

Merhaba, bilgisayar ve serverlar konusunda uzman değilim bu yüzden elimdeki 7/24 açık olan bir server bilgisayarı ve sabit ip ile hosting kurulumu yapabilmek için bir rehbere ihtiyacım var. Bu konu hakkında uzunca bir araştırma yaptım ama internet üzerindeki bilgiler parça parça olduğu için nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum o yüzden belki sizler yardım edersiniz diye umdum.
    Asıl amacım publisher 2007 ile hazırladığım bir siteyi bu server bilgisayarından internet üzerinden herkese yayınlamak. Elimde bir domain ismi hali hazırda var. Domain yönetimi paneli bu şekilde;
    http://www.gevezeadam.com/wp-content...as-C4-B1ma.jpg
    Şu ana kadar anladıklarım
    1- Anladığım kadarıyla name server oluşturmak için Plesk panel indirmem gerekiyor, fakat nasıl kullanacağıma dair bir fikrim yok.
    2- Sunucu Yöneticisi > DNS Sunucusu > DNS > "Burada hali hazırda bir dns sunucusu önceden oluşturulmuş" > İleriye Doğru Arama Bölgeleri; Buradan yeni bölge oluşturup bir işlem gerçekleştirmem gerekiyor fakat başaramadım. İlk başta bu dns sunucusu oluşturulurken dikkat edilmesi gereken bir işlem var mı? DNS Sunucusunu ben oluşturmadım fakat bu server bilgisayarı başka bilgisayarlara bağlı olduğundan sunucuyu silmedim bir sorun yaratabileceğim düşüncesiyle.
    3 - Web Sunucusu (IIS); Siteler kısmından site ekleniyor fakat bu aşamadan sonra ordaki paneli nasıl yöneteceğime dair bir fikrim yok.

Kısacası nereden başlayıp ne yapmam gerektiği hakkında yardıma ihtiyacım var. Sadece yapmam gereken ana işlemleri sırasıyla anlatırsanız bana çok yardımcı olursunuz, kalan kısmı internet üzerinden öğrenmeye çalışırım ve bir sorun yaşarsam size aktarırım şimdiden teşekkürler.

1. bir domain satın alın.
    2. satın aldıgınız domain in dns kayıtlarını domain nerde barındırılacak ise oraya yönlendirin.
    3. domain in barındırılacagı sunucu üzerinde IIS i kurun. (Linux sistem ise Apache)
    4. IIS üzerine domain in dosyalarını yerlestirin.
    5. Eger MySQL ya da benzer bir database kullanacak iseniz bunun kurulumunu yapın.
    6. domain inizin kurulumunu yapın. (Hazır script wordpress tarzı bir sistem ise)
    7. hayırlı olsun.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Bu Konudaki Etiketler