Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: server 2008 klasör paylaşımı

Standart server 2008 klasör paylaşımı

merhaba arkadaşlar
    sorum şu şekilde; windows server 2008 r2 sp1 yüklü bir bilgisayarın d sürücüsünde klasörler var amaç bu klasörleri aynı anda 40 pc nin kullanımına açabilmek ama ağ üzerinde bi yavaşlama olmadan vede olabildiğince hızlı bir şekilde olucak. bunu nasıl yapabilirim ?
    BranchCache üzerine makaleler okudum mantığını kavradım ama pratikte nasıl olucak nasıl olur aklımda sorular var. yardımcı olabilirseniz sevinirim
    (bu sistemi internet kafe üzerinde denemek istiyorum)

İlk sorum Local ag mı yoksa uzak lokasyonlarda işin içinde mi?

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

Merhaba,
    internet kafe dediğiniz için aynı lokasyon olduğunu düşünüyorum. Bu durumda dikkat edilmesi gereken iki nokta var. Birincisi network trafiğinin üzerinden geçtiği switch. Bu switchiniz gigab çalışıyorsa yapiniza file server kurup bu sunucu üzerinden hizmet verebilirsiniz. Client tarafta maxsimum bağlantı 20 kullanıcı ile sınırlı. Şayet networkunuzde gigabit switch yoksa network yapınız yavaş çalışacaktır.

emre bey sadece yerel ağ olucak
    durumu şu şekilde açıklim Adsız.jpg resimdeki gibi bir diziliş var toplamda 50 pc win 7 işletim sistemi 3 swich ve bir server
    amaç; serverın d sürücüsündeki oyun klasörlerini paylaşıma açıp kullanıcıların oyunları kendi pclerinde oynayabilmeleri ki yavaşlama kasma gibi sorunlar olmadan .bunu yapabilme imkanım varmıdır gigabite swich olsa iyi olur tabi noemal swichle yapılıyomuş bunu yapan firmalar var ücretli hizmet veriyorlar

Gigabyte iyi bir backbone ayarında switch alın. Diger cozumler size uygun olmaz. Switch konusunu cozmeden adım atmanız zor olur.

Ucuz cozum ise server mantıgını bir kenara bırakın, her PC'ye tüm dosyaları kopyalayın ve her PC local diski üzerinden dosyaları calistirsin.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

amaç oyunlarda güncelleme oldugu zaman 50 pc ile tek tek uğraşmayı ortadan kaldırmak

branch cache sistemi hakkında yardımı olabilcek varmı arkadaşlar

Branch cache konfigürasyonu ve bakımı zor bir teknolojidir. Ben bu ortam için kesinlikle önermem.

selam bende server makinası var ve bu serverden sadece online oyunları oynatmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekir ... cözemedim .. film paylaşıma vere biliyorum ama bu oyunları veremiyorum sorunu cözemedim .... :/ konu hakkında bilgisi olan bana ulaşp yardımcı olursa cok memnun olurum .. :/

byjek bende aynısı yapmaya uğraşıyorum eger yapabilirsem inş yardım ederim