4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Workgroup Server 2008 R2 isim değiştirme sorunu

Standart Workgroup Server 2008 R2 isim değiştirme sorunu

merhabalar.

müşterinin iş yerinde windows 2008 R2 server makina bulunmaktadır.terminal server kurulu olup uzak masaüstü kullanıcılar bağlanarak çalışmaktadır.

workgroup olarak kurulmuştur.Server'ın ismini değiştirmek istiyorum fakat isim değiştirme yeri etkin olmadığı için ismini değiştiremiyorum.isim değiştirme işlemini nasıl halledebilirim.sertifika yüklü olduğu için isim değiştiremesiniz diye yazı var Değiştir bölümünde.

isim değişikliği yapıldıktan sonra uzak masaüstü bağlanan çalışanlar için bir sorun teşkil edermi veya terminal server lisansları konusunda sıkıntı yaşarmıyım.

bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Merhaba Sokrates,
    Sunucuyu domain ortamına alabilirsiniz sorun olmaz, ancak bağlanacak kullanıcıları tekrardan ayarlamanız gerekebilir.
    Sunucunun ismini değiştirme konusuna gelince; kullanıcılar RDP Sunucuya bağlanacakları zaman "rdp.domainadi" şeklinde bağlanıyorlar. Sen bu ismi değiştirdiğin zaman karşıdan bağlanacak olan kullanıcılar için, bu yeni sunucu ismini de gidip dns sunucuya girmen gerekecek.
    Daha sonra bu sunucununun yeni adına uygun bir sertifika almalısın.
    Lisans konusunda emin değilim ama sorun çıkmamalı diye düşünüyorum.
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

hocam merhabalar öncelikle yardımınız için teşekkür ederim.
    ama sorunum çözülmedi. çünkü sunucu workgroupta çalışmakta domain ortamı yok.buna ihtiyacım da yok.sadece uzak kullanıcılar bağlanıp.dış ip'den uygulama programı çalıştırmaktadırlar.fakat sunucunun ismini değiştiremiyorum.isim değiştirme yeri etkin değil.terminal server olarak yapılandırılıp lisanslar girilmiştir.sunucu ismi WİN-S6M8KTG gibi bir isim ben bu ismini değiştirmek istediğimde değiştir seçeneği aktif değil.
    ben mevcut yapıyı bozmadan sunucunun ismini nasıl değiştirebilirim. örnek : server2008 olarak değiştirmek istiyorum.