Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Server 2008 hackendik

Ali aslında olay sadece RDP portu değil, arka tarafta makinelerin local veya domain şifrelerinin basit şifreler kullanılması vs. diye düşünülebilir.
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

RDP ile erişilen sunucu şifresi 1234 gibi sanırım. RDP güvenli bir protocol sonuçta.

Emre Aydın
    Emre Aydın
    MVP | Office 365 | Since 2006
    MCT | Since 2005
    MCSD | Azure Solutions Architect
    MCSE | Private Cloud, Messaging, Communication, Server Infrastructure, Productivity, Platform
    MCSA | Office 365, Server 2012, Cloud Platform
    MCTS | Developing Azure Solutions, Implementing Azure Infrastructure, Architecting Microsoft Azure Solutions, SAM
    P-Seller
    Intelligent Cloud | EMS
    Web : www.mshowto.org
    Mail : emre.aydin [@] mshowto.org
    Twitter : https://twitter.com/emreaydn
    Linkedin : tr.linkedin.com/in/emreaydn

benimki sadece yorum

Alıntı Erkan SAGLIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba prtkl,
    Güvenlik çözümleri konusunda danışmanlık hizmeti almak isterseniz çalıştığım firma yardımcı olabilir
    nasıl yardımcı olabilirsiniz? ücret nedir ?

Fiziksel firewall var mı bilmiyorum ama yoksa size tavsiyem Fortigate firewall almanız yönünde. Gayet başarılı olan bir cihaz ve yapılandırması doğru yapıldığı takdirde sorun yaşamazsınız. RDP bağlantısı yerine kullanıcıların Vpn bağlantısı kullanmasını tavsiye ederim. Şifre konusuna gelince kompleks bir şifre yapısına geçmenizde fayda var.
    www.mshowto.org , Türkiye'nin En İyi Bilişim Portalı

Yeni Üye

Alıntı Erkan SAGLIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiziksel firewall var mı bilmiyorum ama yoksa size tavsiyem Fortigate firewall almanız yönünde. Gayet başarılı olan bir cihaz ve yapılandırması doğru yapıldığı takdirde sorun yaşamazsınız. RDP bağlantısı yerine kullanıcıların Vpn bağlantısı kullanmasını tavsiye ederim. Şifre konusuna gelince kompleks bir şifre yapısına geçmenizde fayda var.
    Firewall tarafında kesinlikle Sonicwall tavsiye ederim
    aynı yuk altında cok daha iyi performans gosteriyor

Alıntı vasvi uysal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Firewall tarafında kesinlikle Sonicwall tavsiye ederim
    aynı yuk altında cok daha iyi performans gosteriyor
    Küçük ölçekli bir firma. Muhasebe programı ve evraklar belgeler vs. sunucu da tutuluyor. Kullanıcılar local ağ üzerinden bilgilere ulaşıyorlar. Ara sıra dışarıdan bilgilere erişmek istediklerinde Uzak masaüstü ile bağlanıyorlardı. Şimdi bu olay başımıza gelince ilk kez firewall ürünlerini araştırmaya başladım. WatchGuard,SonicWall,Zywall,Fortigate gibi firewall ürünleri sektörde ön planlarda herhalde.
    Zywall ile ilgili birkaç makale okudum ve kırılgan olduğu gibi şeyler yazıyordu.
    Sonicwall ilk sizden duydum, detaylandırırsanız memnun olurum.
    Fortigate de zywall gibi fiyat/performans ürünü herhalde.
    WatchGuard sektör lideriymiş miş. öyle diyorlar
    Watchguard ve sonicwall ile ilgili gün içinde bir araştırma yapacağım. Teşekkürler bilgiler için. Bende öğrendiklerimi yazarım..

Yeni Üye

Sonicwall geçen yıl (2013) içerisinde Dell'in satın aldığı bir firmanın ürünü
    burada uzun uzun özelliklerini yazmak yerine adrs vereyim inceleyin isterseniz

Sonicwall Türkiye
    Sonicwall Destek Platformu

Erkan hocamın önceki mesajında belirttiği gibi bir çok noktada tedbirleri almak gerekiyor, firewall aldım deyip diğerlerini atlamak zor durumda kalmaya neden olabilir. Varsayalım yukarıda belirtilen muhasebe uygulamasını ve paylaşılan belgeleri göz önünde bulunduralım. lokasyona muhasebeciniz geldi ve usb de size daha önce konuştgunuz ve çalışmasını yaptığı dosyayı teslim etti, 2 gün sonra baktınız bütün paylaşılan kaynaklarınız şifrelenmiş. Patronunuz da dedi ki binlerce dolar verdik firewall aldık,yıllık bakımı bu kadar para , güncellemesi bu kadar para başımıza gelene bakın? bu nasıl iş dedi ? hadi cevap verin.

Alıntı alibiricik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkan hocamın önceki mesajında belirttiği gibi bir çok noktada tedbirleri almak gerekiyor, firewall aldım deyip diğerlerini atlamak zor durumda kalmaya neden olabilir. Varsayalım yukarıda belirtilen muhasebe uygulamasını ve paylaşılan belgeleri göz önünde bulunduralım. lokasyona muhasebeciniz geldi ve usb de size daha önce konuştgunuz ve çalışmasını yaptığı dosyayı teslim etti, 2 gün sonra baktınız bütün paylaşılan kaynaklarınız şifrelenmiş. Patronunuz da dedi ki binlerce dolar verdik firewall aldık,yıllık bakımı bu kadar para , güncellemesi bu kadar para başımıza gelene bakın? bu nasıl iş dedi ? hadi cevap verin.
    Dediklerinize %100 katılıyorum. Bu konuda bir uzmandan yardım almak en mantıklısı gibi, ancak kimden nasıl destek alacağımızı bilmiyorum. Server güvenliği ile kimden nasıl yardım alabilirim. Ücret kısmını konuşuruz.